България 29.08.2022 09:16 Снимка: ДНЕС+
Знаковият за ДСБ Стоил Яков влезе в листите на ГЕРБ
Шефът на предизборния щаб на ДСБ през 2016-а година Стоил Яков е акостирал в листите на ГЕРБ-СДС. Той е на шеста позиция в 23 МИР в София, където водач е Румен Христов. Втори е Александър Ненков, а трети синът на Нидал Алгафари – Николай.
Яков беше шеф на борда на директорите на военноремонтни заводи ТЕРЕМ ЕАД по време на второто правителство на Бойко Борисов, но беше квота на Реформаторския блок. През май 2016 година той напусна тази си позиция, за да оглави предизборния щаб на ДСБ, припомня сайтът Zashtoto.
Кога Яков се е влял в редиците на ГЕРБ не става ясно. Той беше активен участник и в трите кампании на „Демократична България“ миналата година.
Тома Биков, който води листата на ГЕРБ-СДС за 24 МИР заяви, че няма никакво съмнение, че партията му ще спечели изборите.
„Колкото повече депутати има ГЕРБ в Народното събрание, толкова по-вероятно е да имаме редовно правителство. И колкото по-малко депутати имат „Продължаваме Промяната“ (ПП), толкова по-вероятно е да имаме редовно правителство“, обяви Биков.
В 25 МИР очаквано води партийният лидер Бойко Борисов. Той обаче отказва да участва в последните Народни събрания, което вероятно ще направи и сега.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10599 |
GBP
|
1 | 2.24061 |
RON
|
10 | 3.84295 |
TRY
|
100 | 3.87452 |
USD
|
1 | 1.65945 |
Последни новини
- 11:35 Загадъчна активност в Арктика - Русия за първи път задейства всичките си 8 атомни ледоразбивача
- 11:23 Зеленски за Коледа: Имаме мечта, Путин да умре
- 11:11 Терзиев и СО с тежки обвинения към гл. арх. Панайотова: Саботаж и непрофесионален начин на работа!
- 11:00 Зеленски даде подробности за 20-те точки от мирния план за Украйна
- 10:48 Основателят на "Телеграм" Павел Дуров: Макрон превръща ЕС в цифров ГУЛАГ
- 10:37 Руските войски атакуват в Харковска, Сумска и Черкаска области
- 10:27 Руската ПВО е свалила 16 украински дрона над Москва
- 10:16 Путин: Русия стабилно върви напред, въпреки предизвикателствата