Жп цистерна с натриева основа излезе от релсите в Горна Оряховица
България 27.03.2005 14:20
Железопътна цистерна, натоварена с натриева основа е претърпяла авария при маневра на товарен състав по вътрешен коловоз на фирма "Химснаб" в Горна Оряховица.
Инцидентът станал около 9.00 часа, когато по време на маневра излязло от релсите едно от колелата на 20-тонната цистерна, съобщи БТА, като се позова на Областния съвет по сигурността във Велико Търново.
Не е констатирано нарушение в целостта на цистерната, няма опасност от изтичане на натриевата основа и заразяване на района. Няма и пострадали хора, заяви началникът на “Гражданска защита” Петър Петров, цитиран от “Дарик радио”.
Инцидентът станал около 9.00 часа, когато по време на маневра излязло от релсите едно от колелата на 20-тонната цистерна, съобщи БТА, като се позова на Областния съвет по сигурността във Велико Търново.
Не е констатирано нарушение в целостта на цистерната, няма опасност от изтичане на натриевата основа и заразяване на района. Няма и пострадали хора, заяви началникът на “Гражданска защита” Петър Петров, цитиран от “Дарик радио”.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:56 Хороскоп за четвъртък, 25 юни 2026 г.
- 19:33 ЕК предлага: "Европол" да има представителства във всички страни от ЕС
- 19:23 Тръмп нареди проверки заради цената на бензина в САЩ
- 19:15 „Ростех“ разкри тайното оръжие на Т-90М:След 200 промени танкът става още по-опасен на бойното полe
- 19:07 В Англия след грешната стъпка: Без паника, но така няма да стане
- 19:00 Докато светът говори за AI, Китай спечели друга ключова технологична битка срещу САЩ
- 18:54 Редки цветове и прецизна изработка на мозайка в храма на Херакъл в Хераклея Синтика
- 18:47 FT: Хегсет освобождава командващия сухопътните войски на САЩ в Европа