България 25.03.2024 19:14 Снимка: ДНЕС+
Жена, ухапана от улични котки, осъди община Шумен
Жена, ухапана от улични котки, осъди община Шумен, предава БНР.
Общината трябва да плати на пострадалата обезщетение от 2500 лева, както и разноските по делото - 735 лв.
Това е първият случай, в който гражданин печели дело срещу общината за вреди, причинени от котки. Решението на съда обаче не е окончателно и подлежи на обжалване.
Случаят е от август 2023 г. Жената разхождала кучето си, когато изпод паркиран автомобил излезли две котки и я ухапали в областта на подбедриците на двата крака.
В болница й била поставена ваксина против бяс. Наложило се една от раните да бъде шита. Заключението на съдебен медик било, че раните са нанесени от котка.
Според съда, общината е следвало да предприеме мерки за ограничаване на популацията на уличните котки в района, чрез тяхната кастрация или настаняването им в приют.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:53 Борисов прави кабинет в сянка, в сегашния се справял само Копринков
- 13:41 Меси срещу Роналдо чак на финал. Всички 1/16-финали на световното по футбол
- 13:29 Гуцанов: Трябва да има добра комуникация между БСП, Радев и ПП за обща кандидатура за президент
- 13:17 Никола Минчев: В този бюджет разходите за администрацията се увеличават с милиард и половина
- 13:05 Цолов триумфира в Австрия и завърза битката за световната титла
- 12:53 Ново земетресение в Япония - този път с магнитуд 6,1
- 12:43 Разгадаха тайната на цветното зрение при човека
- 12:30 Частните обиколки на Акропола вече струват 5000 евро