Железниците на Сърбия поеха правомощията в Северно Косово
България 03.03.2008 14:37
Държавното предприятие “Железница на Сърбия” пое днес, девет години по-късно, правомощията по отношение на своята инфраструктура в северната част на Косово по продължение на ж.п. линията от Лешак до Звечан, заяви председателят на управителния съвет на “Железница на Сърбия” Бранислав Ристивоевич.
В Звечан Ристивоевич каза, че с тази стъпка ще бъде осигурен по-добър и по-качествен превоз. Той подчерта, че железницата под управлението на ЮНМИК не беше в състояние да върши работи в Северно Косово по стандартите, които покрива “Железница на Сърбия”. /ТАНЮГ-БГНЕС
В Звечан Ристивоевич каза, че с тази стъпка ще бъде осигурен по-добър и по-качествен превоз. Той подчерта, че железницата под управлението на ЮНМИК не беше в състояние да върши работи в Северно Косово по стандартите, които покрива “Железница на Сърбия”. /ТАНЮГ-БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:31 Петролът поевтиня след края на преговорите между САЩ и Иран в Швейцария
- 11:24 Потвърдените случаи на ебола в Конго са вече над 1000
- 11:16 Повечето британци са разочаровани от Брекзит
- 11:08 Сметната палата: Глобите и жертвите растат, а над 523 млн. лв. стоят във Фонда за пътна безопасност
- 11:01 Вратарят-чудотворец: В Кюрасао трябва да започват работа по моя статуя!
- 10:53 Силни критики към шефа на ФИФА Джани Инфантино заради присъствието му на Мондиал 2026
- 10:46 Кремъл повтори: Русия очаква победа, никой не може да ни победи
- 10:38 След стрелбата на плаж „Кабакум“ край Варна: Разследването продължава