Железничари искат 10% увеличение на заплатите
България 06.03.2007 18:07
Недоволството на железничарите до два месеца ще прерасне в стачни действия, ако заплатите не се увеличат с 10 процента. За това предупредиха синдикатите от железопътния транспорт.
Промените в корпоративното подоходно облагане и лошото функциониране на наредбата за регулация на заплатите доведоха до масово напускане на кадри, както и до намаляването на квалификацията на работещите в БДЖ и Национална компания "Железопътна инфраструктура", заявиха представители на синдикатите, КНСБ и КТ "Подкрепа".
Синдикалистите настояват началната работна заплата в БДЖ да е 235 лева, 900 лева да достига най-високата заплата, като за всяка длъжност в БДЖ се получава възнаграждение според отговорността.
Председателят на КТ „Подкрепа” в БДЖ Божидар Тасев обяви, че не липсата на пари, а лошото управление и липсата на контрол в железниците създават проблемите в момента. Понастоящем средната скорост на влаковете в България е 41 км/час заради лошото състояние на железопътната инфраструктура.
От своя страна д-р Тренчев съобщи, че злоупотребите в „Топлофикация” може да се окажат детска играчка пред това, което е ставало в Националната компания „Железопътна инфраструктура”, където в момента тече прокурорска проверка.
Председателят на Федерацията на транспортните работници Йордан Манев допълни, че целта е не само да се повишат заплатите на железничарите, но и да се спасят българските железници./Дарик радио
Промените в корпоративното подоходно облагане и лошото функциониране на наредбата за регулация на заплатите доведоха до масово напускане на кадри, както и до намаляването на квалификацията на работещите в БДЖ и Национална компания "Железопътна инфраструктура", заявиха представители на синдикатите, КНСБ и КТ "Подкрепа".
Синдикалистите настояват началната работна заплата в БДЖ да е 235 лева, 900 лева да достига най-високата заплата, като за всяка длъжност в БДЖ се получава възнаграждение според отговорността.
Председателят на КТ „Подкрепа” в БДЖ Божидар Тасев обяви, че не липсата на пари, а лошото управление и липсата на контрол в железниците създават проблемите в момента. Понастоящем средната скорост на влаковете в България е 41 км/час заради лошото състояние на железопътната инфраструктура.
От своя страна д-р Тренчев съобщи, че злоупотребите в „Топлофикация” може да се окажат детска играчка пред това, което е ставало в Националната компания „Железопътна инфраструктура”, където в момента тече прокурорска проверка.
Председателят на Федерацията на транспортните работници Йордан Манев допълни, че целта е не само да се повишат заплатите на железничарите, но и да се спасят българските железници./Дарик радио
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 01:12 Хороскоп за вторник, 23 юни 2026 г.
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.