
България 27.05.2025 18:00 Снимка: БТА
Затварят за 2 дни прохода "Петрохан"
Затварят за два дни "Петрохан" за почистване на опасни дървета. Движението през прохода ще бъде ограничено в сряда и в четвъртък за времето от 9 до 15 часа. Има определени обходни маршрути, допълва кореспондентът на БНР в Монтана.
Заради обледеняването през декември на "Петрохан" има все още паднали и пречупени дървета в близост до пътя. Премахване на опасни дървета от прохода бе направено в края на април, сега се налага още веднъж да бъде затворен "Петрохан", поясни областният управител на Монтана Калин Хайтов. "Има още 20-30% от обозначените дървета, които не са изнесени. Канавките ще бъдат доизчистени", каза той.
Утре и в четвъртък за времето от 9 до 15 часа движението през "Петрохан" в двете посоки ще бъде спряно.
На кръговото на изхода на Монтана в посока "Петрохан" и при село Бързия, в самия подход към прохода, ще има екипи на полицията.
Докато се извършва премахване на опасните дървета на "Петрохан", шофьорите ще могат да използват обходни маршрути през Враца и Крапчене и пътя през Долна и Горна Бяла Речка, община Вършец.
Още по темата
![]() |
1 | 2.10327 |
![]() |
1 | 2.25352 |
![]() |
10 | 3.85089 |
![]() |
100 | 4.1692 |
![]() |
1 | 1.67667 |
Последни новини
- 21:16 Хороскоп за сряда, 16 юли 2025 г.
- 19:37 Петер Сиярто: Страните от ЕС не успяха да приемат нов пакет санкции срещу Русия
- 19:28 Украинският парламент одобри удължаване на военното положение и на мобилизацията с още три месеца
- 19:22 Лавров: Тръмп е подложен на огромен натиск от страна на ЕС и НАТО да изпълнява исканията на Зеленски
- 19:14 Фицо поставя условие за подкрепа на новите санкции срещу Русия
- 19:06 ООН: Най-малко 875 палестинци са убити близо до пунктове за помощи в Газа
- 18:58 Росен Йорданов: Трябва да обединим усилия и да направим България по-привлекателна за живеене
- 18:51 DW: Ще доведат ли системите "Пейтриът" до обрат в Украйна?