
България 09.04.2025 09:46 Снимка: ДНЕС+
„Защо тормозиш майка ми“: След този въпрос мъж извади нож във входа на блок
Зрителски сигнал за съсед, който тормози цял блок в столичния квартал „Дружба“ 1. При един от последните случаи на агресия, мъжът вади нож срещу младеж, който се опитва да разговаря с него за проблемите, които създава.
Хората са подавали множество сигнали в полицията, но до момента без резултат.
Близо година агресивен мъж тормози хората в столичния квартал. Последният случай е на майка и син, които просто минавайки във входа, питат съседа си какъв проблем има с тях.
Тогава той звъни на полицията, когато не намира съдействие от органите на реда, вади голям кухненски нож срещу младежа на име Йоан.
„Аз просто реших да го попитам какъв е проблемът с майка ми, защото тя все е притеснена и постоянно ми звъни. Исках да съм спокоен за нея и просто да поговоря със съседа, от когото тя се оплаква. Той ме нападна с думите „Ще те направя на решето“ и извади нож“, казва младежът.
Майка му Десислава Петрова обясни, че преди това той постоянно ѝ е оставял заплашителни бележки с обиди и закани.
„Подаваме сигнали, той ми оставя бележки тип „Ще си намериш майстора“. Всеки ден ги намирам на вратата си. Агресивен е не само към мен, но и към други по-възрастни хора. Във входа има и малки деца. Притесняваме се“, обясни жената.
Друга жертва на агресията е възрастна жена, направила му забележка за силна музика. Той, по думите ѝ, скача и започва да я бута. Съседи викат полиция и нещата са разрешени мирно.
Въпреки това от прокуратурата не предприемат по-сериозни действия.
„Казаха ни, че това е междусъседски скандал, с който такива институции не се занимават. Но ние наистина имаме проблем, особено след като той едва не уби детето ми. Не мисля, че е безобидно“, каза още Десислава.
От полицията обясниха, че тази година срещу агресивният мъж е подаден един сигнал, а за миналата пет са от него към съседите му.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09269 |
![]() |
1 | 2.26763 |
![]() |
10 | 3.86688 |
![]() |
100 | 4.17071 |
![]() |
1 | 1.66213 |
Последни новини
- 20:55 Хороскоп за неделя, 6 юли 2025 г.
- 19:33 Папа Лъв XIV предприе първи действия срещу сексуалните посегателства
- 19:24 Мъжът, който не остарява
- 19:11 Ситуацията с пожара на гръцкия остров Евия се е подобрила
- 18:59 Андреева пречупи американка, шампионката от 2022-ра аут от "Уимбълдън"
- 18:46 Колко близка е Скарлет Йохансон със своя брат близнак
- 18:34 Красивите цветя, които вече не трябва да садим в градината си
- 18:21 Пожар в района на летището в Бургас