Започна тристранната среща на министрите на отбраната в Охрид и Македония

България 17.05.2005 10:45

Започна двудневната тристранна среща на министрите на отбраната и началниците на генералните щабове на България, Македония и Албания, в Охрид и Македония, съобщиха от пресцентъра на Министерството на отбраната.

Това е втората среща на министрите на отбраната и началниците на генералните щабове в такъв формат. Първият форум се състоя в София през септември 2004 г. Целта на срещата е да се обсъдят възможностите за тристранно сътрудничество с оглед ускоряване на интеграционните процеси на НАТО с Македония и Албания. Както и по-нататъшната регионална стабилизация и успешното продължаване на военните реформи и модернизацията на въоръжените сили.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355