Започна срещата на върха в Загреб за енергетиката в Югоизточна Европа

България 24.06.2007 14:30

В Загреб се откри среща по въпросите на енергетиката в Югоизточна Европа.

За срещата пристигна руският президент Владимир Путин, чийто самолет кацна на летището на хърватската столица малко преди началото на конференцията. Участват също президентите на Албания, Босна и Херцеговина, България, Македония, Черна гора, Румъния, Сърбия и Хърватия. Словения е представена от министър, Гърция от заместник -министър, а Европейската комисия от делегат.

В речта си при откриването хърватският президент Стипе Месич заяви: Пазарът на енергоносителите е пазар на продавачи, което означава, че търсенето е по-важно от предлагането. По тази причина пазарът трябва да е свободен, открит и прозрачен, а енергийните източници трябва да са достъпни за всички при еднакви условия. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355