Зам.-министър Иван Петков ще участва в срещата на министрите на външните работи на страните от ПСЮИЕ
България 06.06.2003 13:44
На 9 юни 2003 г. в Сараево (Босна и Херцеговина) ще се проведе поредната среща на министрите на външните работи на страните-участнички в Процеса на сътрудничество в Югоизточна Европа (ПСЮИЕ). В нея ще вземат участие министрите (заместник-министрите) на външните работи на Албания, България, Босна и Херцеговина, Гърция, Република Македония, Румъния, Сърбия и Черна гора, Република Турция и на Хърватия в качеството си на наблюдател в ПСЮИЕ. Българската делегация за срещата ще бъде ръководена от заместник-министъра на външните работи на България г-н Иван Петков.
По време на срещата ще бъде обсъдена обстановката в света, Европа и региона на Югоизточна Европа. Ще бъдат дефинирани приоритетните насоки на сътрудничество между страните-участнички в ПСЮИЕ и ще бъдат набелязани мерки за синхронизиране на действията с другите регионални формати на сътрудничество. Акцент на срещата ще бъде европейската перспектива на страните от региона в светлината на предстоящата на 21 юни 2003 г. в Солун среща на върха на страните от ЕС и ЮИЕ. Ще бъде прието Съвместно заявление на министрите на външните работи на страните-участнички в ПСЮИЕ.
Срещата на външните министри ще бъде предхождана от заседания на Комитета на политическите директори на ПСЮИЕ на 7-8 юни 2003 г. След срещата на външните министри на страните-участнички в ПСЮИЕ ще бъдат проведени двустранни политически консултации между министерствата на външните работи на България и Босна и Херцеговина и ще бъде подписана междуправителствена Спогодба за сътрудничество в областта на образованието, науката и културата.
По време на срещата ще бъде обсъдена обстановката в света, Европа и региона на Югоизточна Европа. Ще бъдат дефинирани приоритетните насоки на сътрудничество между страните-участнички в ПСЮИЕ и ще бъдат набелязани мерки за синхронизиране на действията с другите регионални формати на сътрудничество. Акцент на срещата ще бъде европейската перспектива на страните от региона в светлината на предстоящата на 21 юни 2003 г. в Солун среща на върха на страните от ЕС и ЮИЕ. Ще бъде прието Съвместно заявление на министрите на външните работи на страните-участнички в ПСЮИЕ.
Срещата на външните министри ще бъде предхождана от заседания на Комитета на политическите директори на ПСЮИЕ на 7-8 юни 2003 г. След срещата на външните министри на страните-участнички в ПСЮИЕ ще бъдат проведени двустранни политически консултации между министерствата на външните работи на България и Босна и Херцеговина и ще бъде подписана междуправителствена Спогодба за сътрудничество в областта на образованието, науката и културата.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:32 София ще разполага с финансова рамка от €1,523 млрд. За какво ще се харчат?
- 19:24 Съдът във Варна назначи техническа експертиза по делото срещу зелената зона за паркиране
- 19:16 Тираджията, помел кола на "Тракия", е обвинен за причиняване на смърт по непредпазливост
- 19:09 Слънчево, в низините - горещо в следващите дни
- 19:02 77-годишният Лайънъл Ричи прекъсна концерт след като се почувствал зле сцената
- 18:54 Връзват възнагражденията на висши длъжности към замразените депутатски заплати
- 18:47 Разкриха единственото условие към гостите на сватбата на Тейлър Суифт и Травис Келси
- 18:39 Най-малко 48 души са се удавили в опит да се спасят от жегите във Франция