Захарова: Русия защитава Европа от варварство и терор, а не Украйна

България 03.12.2018 11:56

Говорителката на министерството на външните работи на Русия Мария Захарова заяви, че Русия, а не Украйна, е тази, която предпазва Европа от варварство, милитаризъм и агресия, от тирания и терор.

Така Мария Захарова коментира изявлението на украинския президент Петро Порошенко, че Русия планира да завземе Мариупол и Берданск, предаде ТАСС.

"Поради актуалния режим в Киев днешна Украйна се характеризира с движения на екстремисти и паравоенни групировки, с война срещу собствения си народ, с пропаганда и манипулация като ключови средства на управление, с провокации като външнополитическа концепция, с корупция, със сплашване на журналисти и контрол върху средствата за масова информация", пише Захарова във Фейсбук.

Според нея Украйна се характеризира и с национализъм като национална идея, с диктат на полицейските агенции, с липса на механизъм за публичен контрол и ерозия на институциите на властта. /БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355