Задържаните на сръбската граница активисти на ВМРО вече са у нас
България 13.01.2008 22:41
Около 50 български активисти на ВМРО прекараха почти седем часа на сръбско-българската граница при граничния контролно-пропускателен пункт Олтоманци, след като сръбските власти не разрешиха българският автобус да се прибере.
Активистите от Добрич, Варна, Силистра и Шумен били в Македония, за да участват в поклонението пред паметната плоча на Мара Бунева. На граничния пункт Олтоманци автобусът бил подложен на проверки.
Към мястото замина български официален представител, както и лидерът на младежкото ВМРО Ангел Джамбазки. Пред Дарик той потвърди, че автобусът е получил разрешение да продължи пътя си и вече е в България. Според него служителите на сръбската полиция са се държали „нормално и коректно” с българските пътници.
Ето какво още каза той пред Владислав Велев:
-Автобусът е освободен, прибра се вече. Останаха две момчета за доизясняване на случая, понеже предпочетохме да освободят останалите.
-Първоначално какво ви казаха – защо задържаха автобуса толкова дълго време?
-Задържаха автобуса, защото са получили сигнал, че има свалено сръбско знаме в Босилеград.
-Т.е., според сръбската полиция някой от пътувалите в автобуса българи е свалил сръбско знаме?
-Най-вероятно според тях е така, да.
-Намерили ли са остатъци от сръбско знаме?
-Доколкото ми е известно – не. Проблемът е решен./Дарик радио
Активистите от Добрич, Варна, Силистра и Шумен били в Македония, за да участват в поклонението пред паметната плоча на Мара Бунева. На граничния пункт Олтоманци автобусът бил подложен на проверки.
Към мястото замина български официален представител, както и лидерът на младежкото ВМРО Ангел Джамбазки. Пред Дарик той потвърди, че автобусът е получил разрешение да продължи пътя си и вече е в България. Според него служителите на сръбската полиция са се държали „нормално и коректно” с българските пътници.
Ето какво още каза той пред Владислав Велев:
-Автобусът е освободен, прибра се вече. Останаха две момчета за доизясняване на случая, понеже предпочетохме да освободят останалите.
-Първоначално какво ви казаха – защо задържаха автобуса толкова дълго време?
-Задържаха автобуса, защото са получили сигнал, че има свалено сръбско знаме в Босилеград.
-Т.е., според сръбската полиция някой от пътувалите в автобуса българи е свалил сръбско знаме?
-Най-вероятно според тях е така, да.
-Намерили ли са остатъци от сръбско знаме?
-Доколкото ми е известно – не. Проблемът е решен./Дарик радио
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна
- 19:28 Разкриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в античен град Хераклея Синтика
- 19:18 "Война на ордени" между Киев и Варшава. Какво се случва?
- 19:07 Франция въвежда внезапни тестове за наркотици сред висши държавни служители
- 18:57 Легендарният Марк Хюз е с разбито сърце след внезапната кончина на 38-годишния му син
- 18:46 Днес е най-дългият ден в годината
- 18:34 При жътва изгоря 30 дка нива със зрял ечемик край Бойчиновци