България 23.03.2026 15:21 Снимка: ДНЕС+
Задържаха мъж за отвличане на бившата си жена в София
Задържаха мъж за отвличане на бившата си съпруга в София, съобщиха от ОДМВР-Монтана.
Сигналът за престъплението е подаден на 22 март около 10:50 часа. При направената проверка е изяснено, че същият ден около 07:30 часа сутринта на паркинг в района на училище в столичния кв. "Дианабад" 49-годишният мъж използвал физическа сила и качил против волята й 37-годишната жена в кола с видинска регистрация, ползван и управляван от 25-годишен мъж.
След това извършителят накара шофьора да закара него и отвлечената жена до село Ковачица.
Същият ден около 12:30 часа мъжът и жената били установени от полицията в момент на влизане в къща в селото.
По случая са снети сведения от потърпевшата и образувано досъдебно производство по чл. 142, ал. 1 от НК. С полицейска заповед на 49-годишния е наложено задържане до 24 часа.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:31 При мащабна операция на България и Румъния: Разбиха мрежа за измами с карти за гориво
- 13:25 България е с най-голям годишен ръст на цените на горивата и смазочните материали в ЕС
- 13:23 Арестуваха китайски шпионин в София за престъпление против републиката
- 13:15 БСК: Индустрията е изправена пред сериозен недостиг на кадри, работната сила застарява
- 13:07 Европрокуратурата дава на съд за измама консултант по проект за дентални грижи у нас
- 13:04 Олег Невзоров се завърна във Варна и се срещна със собствениците на имоти във Форест клуб
- 12:59 Отстраненият от длъжност шеф: Службата по кадастър само регистрира имот, не установява законността
- 12:51 Германия е готова да задължи войници да се включат в постоянната танкова бригада в Литва