България 11.11.2023 08:28 Снимка: ДНЕС+
Забраниха пазарите за живи животни и животинска продукция в цялата страна
Със заповед на изпълнителния директор на Българската агенция по безопасност на храните от днес влиза в сила забрана за организирането и провеждането на пазари за всички видове домашни животни и птици.
Забраната се отнася и за екзотични животни и птици, животински продукти, както и за изложби на домашни животни и птици и екзотични животни и птици на територията на цялата страна.
Мярката е във връзка с усложнената епизоотична обстановка и има превантивен характер срещу възможното разпространение на болести по животните, като Инфлуенца по птиците, Африканска чума по свинете, шарка по овцете и козите и други.
Действията имат за цел и намаляване на значителните икономически загуби, които би претърпял бизнесът.
Заповедта на БАБХ е издадена на базата на проведени по места заседания на епизоотични комисии и е в сила до изричната ѝ отмяна.
Контролът по места ще се извършва от директорите на Областните дирекции по безопасност на храните.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:44 51-ото НС на финалната права, Назарян призова да не нажежават страстите с предизборна кампания
- 09:42 ВСС изслушва кандидатите за европрокурор
- 09:40 Силви Кирилов се срещна с директорите на РЗИ в страната заради грипа
- 09:33 Христина Христова: Цените растат още от февруари миналата година
- 09:32 От днес променят автобусни линии заради грипната епидемия във Варна
- 09:24 Вулджев: Вносът на работници отвън задълбочава, а не решава проблемите на пазара на труда у нас
- 09:16 Тръмп: Ирански патриоти, продължавайте да протестирате! Помощта е на път
- 09:09 Дания и Гренландия към Тръмп: Границите не трябва да се променят със сила, народите не се купуват