България 14.07.2023 18:36 Снимка: ДНЕС+
За ПП-ДБ няма по-логичен кандидат за подуправител на БНБ от Андрей Гюров
Няма по-логичен кандидат за подпуправител на БНБ от Андрей Гюров. Така Венко Сабрутев от "Продължаваме промяната - Демократична България" коментира пред журналисти в парламента слуховете, че бившият кандидат за управител на централната банка ще бъде един от двамата подуправители, който новият гуверньор трябва да избере.
"Няма нищо по-нормално гуверньор на БНБ да потърси за негов заместник бивш кандидат за гуверньор на БНБ. Г-н Гюров е изключително опитен финансист със страхотно образование", каза Сабрутев.
Следващият шеф на БНБ ще бъде избран във вторник на извънредно заседание на депутатите, а кандидатите са двама - настоящият шеф на банката Димитър Радев, издигнат от ГЕРБ и Любомир Христов, издигнат от "Възраждане". Двамата представиха вижданията си за следващите 6 години за управление на БНБ пред депутатите в ресорната комисия.
Третата кандидатура, издигната от БСП, на Николай Каварджиклиев, беше оттеглена по-рано днес.
Георги Ганев пък уточни, че след проведеното изслушване, депутатите от ПП-ДБ ще се запознаят с концепциите на двамата кандидати и чак тогава ще вземат решение кого да подкрепят във вторник.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 01:38 Русия нанесе удар по Лвовска област вероятно с "Орешник" (ВИДЕО)
- 23:10 Хороскоп за петък, 9 януари 2025 г.
- 19:33 Ройтерс: Лидерът на йеменските сепаратисти е избягал с лодка с помощта на ОАЕ
- 19:25 Тайвански Ф-16 се разби, приземиха всички изтребители
- 19:17 Напрежение в Гренландия: На едно мигване сме от гражданска война
- 19:09 Екскурзоводи протестират срещу новите правила при посещения на вулкана Етна
- 19:02 Здравен проблем отмени космическа разходка и може да наложи спасителна мисия на НАСА
- 18:55 Зографски: Направих солидно представяне на "Четирите шанци"