България 10.12.2022 11:19 Снимка: ДНЕС+
За 19-и път МВР събира средства за деца на полицаи и пожарникари
Кампанията вече е целогодишна и действа от 2016 година
За 19-а година МВР организира дарителска инициатива, с която подпомага деца на загинали и пострадали при изпълнение на служебния дълг полицаи и пожарникари. От вътрешното ведомство припомнят, че с набраните средства до момента участващите в благотворителната кампания 74 деца бяха подпомогнати за Коледа с по 1000 лева. Финансова помощ имаше и за Великденските празници. По традиция част от средствата бяха заделени за завършващите средното си образование. Подкрепа бе осигурена и за всички деца за началото на учебната година. За семействата МВР организира и безплатни ваканции в базите на ведомството, посочва БТА.
Националната благотворителна кампания за подпомагане на децата на загиналите и пострадалите при изпълнение на служебните задължения служители от системата на МВР се провежда целогодишно под патронажа на министъра на вътрешните работи. Средствата се набират чрез изпращане на SMS на стойност 1 лев (без ДДС) на номер 1866 за абонатите на А1, Yettel и Vivacom или чрез гласово обаждане на стойност 0.99 лв. (без ДДС) на 090051866 за абонатите на Vivacom.
Средства могат да се превеждат и по единната банкова сметка с IBAN: BG71 BNBG 9661 3000 1462 01, BIC: BNBG BGSD, Българска Народна Банка, Централно управление.
От февруари 2016 г. в полза на децата се набират средства и чрез удържане на суми от месечното възнаграждение на служителите, които са попълнили съответната декларация. Натрупаните суми се разпределят между семействата на пострадали и загинали по време на изпълнение на служебните задължения служители от системата на МВР.
В началото на декември деца от цялата страна пристигнаха в София по покана на ръководството на Министерството на вътрешните работи. Поводът беше традиционното за благотворителната кампания на МВР Коледно празненство, чието провеждане бе възобновено след двегодишно принудително прекъсване заради пандемията.
В навечерието на най-семейния празник министър Иван Демерджиев, заместник-министрите Венцислав Катинов и Моника Димитрова-Бийчър, главният секретар на МВР главен комисар Петър Тодоров, директорите на ГДНП, ГДБОП, ГДГП и ГДПБЗН - главните комисари Атанас Илков, Калин Стоянов, Росица Димитрова и Александър Джартов, както и ръководители на административни дирекции в МВР посрещнаха децата и техните майки на празничен обяд.
В 19-ата благотворителната кампания участват деца от София и областите Бургас, Варна, Велико Търново, Видин, Враца, Добрич, Кърджали, Кюстендил, Монтана, Пазарджик, Перник, Пловдив, Разград, Сливен, Смолян, София, Стара Загора, Търговище, Хасково и Шумен.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:16 Кметът на "Люлин" обясни за кризата с боклука
- 16:06 КЗП: Откажете смесено ресто, потребителят трябва да е господарят
- 15:58 Зорница Русинова: Удължителният бюджет не застрашава влизането ни в еврозоната
- 15:49 Еврозоната е само първата стълбичка, но какво следва оттук нататък?
- 15:40 Децата започват да се страхуват от райския газ, когато са заобиколени от болнични монитори и лекари
- 15:30 Грипът настъпва, но нищо нетипично и неочаквано
- 15:21 Вучич: В края на януари рафинерията в Панчево трябва да заработи пълноценно
- 15:12 Мадуро бил готов да помага на САЩ в борбата с наркотрафика