България 17.08.2023 14:28 Снимка: ДНЕС+
Явор Дачков: Кирил Петков да каже какви са били отношенята му с Алексей Петров
„Трудно е да се каже кой би имал интерес от смъртта на Алексей Петров, тъй като той имаше различни проявления, бизнеси, имаше влияние в политическия живот. Убийството е по-скоро свързано с политиката, отколкото с бизнеса. Това убийство ще остане неразкрито“, заяви пред БНР журналистът Явор Дачков.
Според него по-важно е не толкова миналото на бившата барета, а настоящето му.
„Имам информация от високопоставен политик от ПП-ДБ, а тя се засече и от други хора, че Алексей Петров е бил доста близък през последната година с Кирил Петков - през баща му Петко Петков. Самият Алексей каза това в едно интервю. Когато има такава връзка, е редно тя да бъде разнищена от журналисти и анализатори, самият Кирил Петков да излезе и да каже какви разговори и срещи са имали. Мисля, че е преувеличена ролята на Петров в съставяне на правителство, там натискът беше от Урсула фон дер Лайен, от Еманюел Макрон и от американското посолство. Важно е да се разбере каква е била ролята на Алексей Петров в Промяната".
Дачков поясни, че сериозният въпрос е дали убийството ще размести политическите пластове:
„След такива големи убийства има размествания. При това влияние на Петров в една от силите, които управляват в момента - ПП, би могло да се очаква разместване на пластовете, но то ще стане след кметските избори“.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.12937 |
GBP
|
1 | 2.21098 |
RON
|
10 | 3.8462 |
TRY
|
100 | 3.96669 |
USD
|
1 | 1.67911 |
Последни новини
- 14:39 Църквата почита св. апостол и евангелист Матей, който пръв написал Евангелие
- 14:27 Жечо Станков: Румен Спецов трябва да получи разрешение от МС за всяка специфична дейност
- 14:16 Божанов: Бюджетът не е социален – това е бюджет на Пеевски
- 14:06 Карлос Насар: Предложиха ми $2 млн., но аз съм българин и няма да слушам друг химн за никакви пари
- 13:53 Радан Кънев: Синът ми ще понесе последиците за действията си според закона
- 13:41 Прекъснат кабел спря трафика на границата със Сърбия при Връшка чука
- 13:30 Отбелязваме Световния ден в памет на жертвите на пътя
- 13:18 В Япония обявиха предупреждение за пепел след изригването на вулкан