България 07.04.2021 09:37 Снимка: ДНЕС+
Явор Божанков: Никой не откликна на призива на БСП за обединение
Той е на мнение, че сега не е време за смяна на лидера на левицата
„До колкото зная никой не откликна на вчерашния ни призив за обединение, но в следващите дни ще стане ясно. Очевидно хората не повярваха, че БСП не е част от статуквото“, каза Явор Божанков от гражданската квота на социалистите в студиото на „Тази сутрин“ по бТВ.
По думите му Мая Манолова и Христо Иванов са участвали и преди в политиката, но сега са получили „жълт картон“ от избирателя, който се е доверил на тези, които под никаква форма не са участвали в управлението. „Затова ние категорично заставаме на ясна позиция – под никаква форма няма да подкрепим кабинет на ГЕРБ независимо дали е експертен. Така ще докажем, че не сме патерица“, поясни Божанков.
Той е на мнение, че сега не е време за смяна на лидера, въпреки че БСП често се занимава със себе си дори в критични моменти. „Процедурата е тежка, продължава три месеца. Влезе ли БСП в тази процедура по избор на лидер, това означава по време на преговорите за кабинет, БСП да бъде безполезен партньор. Това означава, че подаряваме властта на Борисов“, смята Божанков.
Генералният извод според социалиста е, че Борисов не може да състави кабинет, но това не значи че той е останал в историята. /tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:24 Радев: Това е бюджетът на реалността. Където и да бръкнеш, кражбите са били огромни
- 14:21 Симеон Щерев излезе с позиция след трагичната кончина на състезателката Жанет Немет
- 14:13 Ройтерс: Джей Ди Ванс и Марко Рубио имат разминавания в публичните си позиции за Иран и Израел
- 14:05 Портрет на любовницата на Пикасо Дора Маар беше продаден в Sotheby's за 1,7 милиона долара
- 13:58 Мицкоски: Ако промените в конституцията са последното искане, да го формализираме някак
- 13:50 Световното в САЩ счупи всички рекорди по посещаемост още преди елиминиционната фаза
- 13:42 ВСС с нов състав до 17 октомври след окончателни промени в Закона за съдебната власт
- 13:35 Областна администрация-Варна: Морската вода в района на Офицерския плаж е безопасна