България 03.05.2025 19:11 Снимка: ДНЕС+
Врати на градкси автобус затиснаха главата на дете в Русе
Тревожен инцидент се случил на автобусна спирка пред Mall Rousse в Русе, когато дете на около 10 години е било затиснато между вратите на градски автобус.
Момчето останало буквално с глава, висяща навън, и тяло, блокирано вътре в превозното средство, съобщава DunavMost.
Според публикация на очевидец в социалната мрежа "Фейсбук", инцидентът е станал, докато момчето е слизало като последен пътник от автобуса. Вратите неочаквано се затворили, притискайки врата на детето, което започнало видимо да страда. "Момчето се гънеше като змия, целият почервеня, посиня. Ужасна гледка", споделя очевидката, която веднага се опитала да привлече вниманието на шофьора.
Потресаващо е, че въпреки виковете, шофьорът не спрял, за да провери какво се случва, а продължил по маршрута си. Още по-смущаващо, според свидетеля, е било бездействието на останалите хора на спирката, които не се отзовали на призивите за помощ.
В крайна сметка очевидката, с помощта на младеж, е успяла да отвори вратата и да освободи детето, което се отървало със зачервяване и синини.
"Добре, че се отърва с зачервяване и някоя синина," пише потресената гражданка, която изразява опасения за безопасността на децата, пътуващи с градския транспорт. "Днес е с това дете, утре може да е с нашите. Човек да го е страх да си пуска децата по автобусни линии", допълва тя.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:28 Гръцкият парламент одобри ускорено експулсиране на мигранти
- 19:22 В Австралия конфискуваха над 100 000 гигантски съскащи хлебарки, за 120 000 € (ВИДЕО)
- 19:14 Муцунски: Случаят с Ива Михайлова, блъсната на път в РСМ, е в юрисдикцията на съдебната система
- 19:07 Кая Калас за преговорите с Украйна: Институциите на ЕС да създадат работна група
- 18:59 Нетаняху ще се кандидатира за преизбиране тази година
- 18:51 Приключи финалния турнир по шахмат за VIII-X клас от Ученическите игри във Варна
- 18:43 Мишел Мафезоли: Вече сме в ерата на бунтовете. Модерността приключва, ще се лее кръв
- 18:35 Министър Велислава Петрова: Решенията за помощ за Украйна ще минават през парламента