България 04.11.2024 08:41 Снимка: ДНЕС+
Водната криза в Плевен се задълбочава
В Плевен ВиК въвежда още по–строг режим на водата. Тя ще спира в интервалите от 10.00 до 18.00 часа и от 22.00 до 6.00 сутринта. Общината не е била информирана за промените във водния режим, те не са обсъждани с местната управа, коментира кметът на града д-р Валентин Христов пред БНР.
В последните дни режимът в Плевен и още 14 селища се затегна. Експертите са категорични, че без изграждане на язовир "Черни Осъм" положението в Плевен и Ловеч ще се задържи, каквото е в момента.
Големият проблем на Плевен, Ловеч иТроян е, че нямат изграден язовир. Проектът е бил стопиран, а водопреносната мрежа в Плевен е страшно остаряла, изтъква кметът на Плевен.
Д-р Христов вижда решение в рестартирането на проекта "Черни Осъм", както и в подновяването на цялата мрежа, по която се пренася водата. Мрежата е общинска и се стопанисва от ВиК дружествата, пояснява той.
С писмо местната управа в Плевен аргументира защо иска отпускането на средства с постановление на МС в края на годината, уточнява Валентин Христов. По думите му МРРБ е наясно с водната криза в Плевен.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:28 The Independent: Краят на войната в Украйна няма да "засити" Путин, Европа може да е следващата цел
- 19:17 Идентифицираха още 16 жертви от пожара в бар в Кран-Монтана
- 19:07 Арсенал дръпна на върха в похода си към титлата
- 18:56 The Guardian: "Путинизацията" на външната политика на САЩ - кои държави са следващите?
- 18:45 Папа Лъв XIV: Венецуела трябва да остане независима държава
- 18:33 Загуба от 44,9 млрд. турски лири и незаконни плащания към служители в „БОТАШ“
- 18:23 В САЩ намекнаха на Гренландия, че я чака съдбата на Венецуела
- 18:11 Откриха 2000-годишен индустриален център и римски некропол в Египет