Вицепремиерът Василев ще инспектира ГКПП-Калотина
България 14.04.2005 16:43
Вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Николай Василев ще посети утре ГКПП-Калотина. След посещението на пункта, министър Василев ще проведе среща с министъра на капиталовите инвестиции на Република Сърбия Велимир Илич, по време на която ще бъде подписано споразумение между двете страни за граничен контрол и процедури в железопътния трафик в град Димитровград, Република Сърбия. На церемонията по подписването ще присъстват министър-председателят на Република България Симеон Сакскобургготски и министър-председателят на Република Сърбия Воислав Кощуница.
Споразумението ще бъде първото от подобен тип на Балканите и ще позволи създаването на обща железопътна гранична гара в гр. Димитровград (Република Сърбия). Това от своя страна ще даде възможност за ускорено обработване на пътническите и товарните влакове по направлението на Общоевропейския транспортен коридор №10. Престоите на влаковете на граничния преход между Република България и Сърбия и Черна гора, които досега бяха повече от три часа, ще бъдат многократно намалени. Така ще бъдат постигнати европейските стандарти в областта на железопътния транспорт и ще се подобри граничния преход между двете страни.
След посещението си на ГКПП “Калотина” по покана на министъра на транспорта и съобщенията на Република Македония, Джемали Мехази, вицепремиерът Василев ще посети Република Македония в периода 16-19 април 2005 г., съобщават от пресцентъра на МТС. В рамките на визитата си министър Василев ще има срещи на най-високо ниво. Той ще разговаря с президента Бранко Цървенковски, с министър-председателя Владо Бучковски и с министъра на транспорта и съобщенията Джемали Мехази.
Целта на предстоящото посещение е ускоряване и задълбочаване на сътрудничеството с македонската страна в областта на транспорта и транспортната инфраструктура, както и ускоряване на проекта за свързване на железопътните линии между двете страни. По време на визитата ще бъде подписана и Съвместна декларация за ускоряване на проекта за свързване на железопътните линии между двете страни, за признаване на задълженията на Македонските железници към БДЖ ЕАД, както и за предоставянето на т.н. “пета свобода” за българските авиопревозвачи.
Предвид приоритетите на правителството на Република България за 2005 г. за активизиране и задълбочаване на двустранните отношения със съседните балкански страни, с цел укрепване на регионалната сигурност и сътрудничество, както и за утвърждаване на Евроатлантическите ценности в региона, по време на визитата на българската делегация в Република Македония ще бъдат обсъдени с македонското държавно ръководство и възможностите за задълбочаване на сътрудничеството между двете страни във всички области от взаимен интерес. По-специален акцент ще бъде постави върху ускорената реализация на приоритетните за Република България инфраструктурни проекти по протежение на Общоевропейския транспортен коридор №8.
Споразумението ще бъде първото от подобен тип на Балканите и ще позволи създаването на обща железопътна гранична гара в гр. Димитровград (Република Сърбия). Това от своя страна ще даде възможност за ускорено обработване на пътническите и товарните влакове по направлението на Общоевропейския транспортен коридор №10. Престоите на влаковете на граничния преход между Република България и Сърбия и Черна гора, които досега бяха повече от три часа, ще бъдат многократно намалени. Така ще бъдат постигнати европейските стандарти в областта на железопътния транспорт и ще се подобри граничния преход между двете страни.
След посещението си на ГКПП “Калотина” по покана на министъра на транспорта и съобщенията на Република Македония, Джемали Мехази, вицепремиерът Василев ще посети Република Македония в периода 16-19 април 2005 г., съобщават от пресцентъра на МТС. В рамките на визитата си министър Василев ще има срещи на най-високо ниво. Той ще разговаря с президента Бранко Цървенковски, с министър-председателя Владо Бучковски и с министъра на транспорта и съобщенията Джемали Мехази.
Целта на предстоящото посещение е ускоряване и задълбочаване на сътрудничеството с македонската страна в областта на транспорта и транспортната инфраструктура, както и ускоряване на проекта за свързване на железопътните линии между двете страни. По време на визитата ще бъде подписана и Съвместна декларация за ускоряване на проекта за свързване на железопътните линии между двете страни, за признаване на задълженията на Македонските железници към БДЖ ЕАД, както и за предоставянето на т.н. “пета свобода” за българските авиопревозвачи.
Предвид приоритетите на правителството на Република България за 2005 г. за активизиране и задълбочаване на двустранните отношения със съседните балкански страни, с цел укрепване на регионалната сигурност и сътрудничество, както и за утвърждаване на Евроатлантическите ценности в региона, по време на визитата на българската делегация в Република Македония ще бъдат обсъдени с македонското държавно ръководство и възможностите за задълбочаване на сътрудничеството между двете страни във всички области от взаимен интерес. По-специален акцент ще бъде постави върху ускорената реализация на приоритетните за Република България инфраструктурни проекти по протежение на Общоевропейския транспортен коридор №8.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:53 Хороскоп за сряда, 24 юни 2026 г.
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница