.jpg)
България 13.03.2025 18:13 Снимка: ДНЕС+
Венецуела възобновява полетите с депортирани мигранти от САЩ
Правителството на Венецуела се е съгласило да възобнови полетите за депортирани мигранти, които са влезли незаконно в Съединените щати, обяви старши американски дипломат Ричард Гренел в публикация в социалната мрежа X. Според него полетите ще започнат още в петък, 14 март, цитира думите му "Ройтерс".
Венецуелското министерство на комуникациите все още не е коментирало официално споразумението.
В края на януари Ричард Гренел посети Каракас като специален пратеник на президента Доналд Тръмп, за да се срещне с венецуелския президент Николас Мадуро и да обсъди връщането на мигранти. След тази среща група американци, задържани във Венецуела, бяха освободени, а програмата за репатриация на венецуелски мигранти започна отново.
Това развитие е част от по-широките усилия на администрацията на Тръмп за ограничаване на нелегалната миграция. Откакто Тръмп се върна в Белия дом, неговият екип започна масови депортации с чартърни полети към различни страни, включително Венецуела, Колумбия и други страни от Латинска Америка. Програмата за принудително връщане бе рестартирана, след като мигрантската вълна по границата със САЩ достигна рекордни нива през последните години.
Венецуелците представляват значителна част от мигрантите, които търсят начин да влязат в Съединените щати, като мнозина бягат от икономическата и политическата криза в страната. Вашингтон и Каракас поддържат ограничени дипломатически отношения, но въпреки това преговорите за депортиране на венецуелски граждани се оказаха успешни.
![]() |
1 | 2.04928 |
![]() |
1 | 2.33775 |
![]() |
10 | 3.93084 |
![]() |
100 | 4.7551 |
![]() |
1 | 1.80694 |
Последни новини
- 10:38 Български превозвачи не приемат ново увеличение на толтаксите
- 10:29 Любо Ганев: Няма политическа намеса в БОК
- 10:19 Върховният съд в Бразилия решава ще има ли съдебен процес срещу Болсонаро
- 10:09 Израел отрече участие в удара по база на ООН в Газа, при който загина българин
- 10:00 ПП-ДБ също плашат с вот на недоверие кабинета "Желязков"
- 09:51 Силно земетресение от 7,0 по Рихтер край Южния остров на Нова Зеландия
- 09:42 Тръмп отрече американска делегация в Гренландия да е провокация
- 09:33 Симион води в допитванията седмици преди вота в Румъния