България 13.07.2023 16:31 Снимка: ДНЕС+
Въвеждат ограничителна скорост на електрическите тротинетки
Столичният общински съвет (СОС) прие решение, с което се въвежда ограничение на скоростта на електрическите тротинетки в София. Това предаде БНР.
Също така бе приет и регламент за тяхното паркиране. Председателят на СОС Георги Георгиев заяви, че в парковете максималната разрешена скорост ще бъде 5 км/ч. Той поясни, че ще има обособени зони за по-ниска скорост.
Максимално разрешената скорост е 25 км/ч. Водачите под 18 г. задължително трябва да са с каска. За нарушителите са предвидени глоби.
По думите му има десетки инциденти с ударени деца.
Ние регулираме собствениците на компаниите за тротинетки под наем незабавно след влизане в сила на Наредбата, тоест след срока, който сме им дали, да въведат софтуерните ограничения такива, каквито имат техните компании в цяла Европа: в паркове, градини, пешеходни пространства, скоростта е ясна - 5 километра в час, уточни Георгиев.
Той посочи, че ще има възможност да се подават сигнали за неправилно паркирани тротинетки, за да могат да бъдат прибирани от мобилните екипи на собствениците на тротинетки, които ги отдават под наем.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:24 Хороскоп за сряда, 14 януари 2026 г.
- 19:36 Двукратен шампион от "Тура" потвърди участие в стартиращото от България "Джиро"
- 19:28 Хаос в сметките за парно: Кога ще има ясни правила за таксата „сградна инсталация“
- 19:21 Посланикът на Австралия в САЩ подава оставка заради видео, в което нарича Тръмп "селски идиот"
- 19:14 Минесота и Илинойс заведоха дело срещу администрацията на Тръмп
- 19:06 Каримански: Финансовата дисциплина на страната е все още устойчива въпреки политиците и хаоса
- 18:58 Имунологът д-р Лесичкова: Срещу грипа, не пийте противовирусни препарати без бърз тест
- 18:50 САЩ осъдиха използването на „Орешник“ като „опасна и необяснима“ ескалация