Във Варненска и Добричка области не са получени около 3,5 млн.лв. за ремонт на републиканската мрежа

България 19.12.2003 17:31

Областният управител на Варна Яни Янев изпрати лични писма до министрите на регионалното развитие и благоустройството- Валентин Церовски, и на финансите- Милен Велчев, както и до председателката на парламентарната комисия по бюджет и финанси Нина Радева. Към тях е приложена декларацията на участници в митинга, организиран във Варна от синдикат “Пътно дело” към КНСБ, съобщиха от пресцентъра на Областна управа.

В разговор с протестиращите, проведен в Областна администрация, стана ясно, че във Варненска и Добричка област не са получени около 3,5 милиона лева за ремонт и поддържане на републиканската пътна мрежа. Работниците заявиха, че не насочват протестите си към администрацията и не целят създаване на социално напрежение, но очакват съдействие за поставяне и решаване на проблемите по забавените плащания.

В декларацията се поставя искане за “провеждане на преговори и подписване на споразумение за приемане график за разплащане на задълженията към пътно- строителните фирми и осигуряване на заплатите и осигуровките”.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355