Във Варна ще бъде проведена среща за развитието на фериботната линия Варна – Кавказ

България 08.07.2009 12:37

Представители на Министерство на транспорта, ИА ”Железопътна администрация” и ИА „Морска администрация” организират във Варна работна среща за ферибота Варна – Кавказ. Срещата ще се проведе в залата на Фериботен комплекс Варна утре от 10.00 ч.

На нея са поканени да присъстват железопътните превозвачи от руска и българска страна, оператора на линията, българските спедиторски фирми, които ще обслужват ферибота, представители на бизнеса, клиенти товародатели и получатели, търговско промишлени представителства.

На работната среща ще бъдат разгледани въпросите, влияещи върху развитието на линията, като осигуряване регулярност на превозите, откриване на временен митнически пункт в Кавказ, който да обработва акцизни стоки, ценовата политика и редприемане на информационна и рекламна кампания за функционирането и възможностите на фериботната връзка.

CHF CHF 1 2.11441
GBP GBP 1 2.21674
RON RON 10 3.84726
TRY TRY 100 3.99948
USD USD 1 1.68956