Варненските железничари подкрепиха националния митинг на КНСБ
България 01.11.2001 09:33
Около 50 служители на ЖП район Варна протестираха в подкрепа на националния митинг на КНСБ, който се провежда днес в столицата. Железничарите настояха да им бъдат изплатени трудовите възнаграждения за август и септември, да се преосмисли структурната реформа в БДЖ, както и да се обърне внимание на социалния статус на работещите вьв фирмата.
“Българите трябва да научат, какъв живот живеят железничарите” и “Накъде без железниците в Европа”, бяха най-честите лозунги от участващите в митинга.
Близо 3000 служители на ЖП район Варна не са получили трудовите си възнаграждения за август и септември.
Днес+
“Българите трябва да научат, какъв живот живеят железничарите” и “Накъде без железниците в Европа”, бяха най-честите лозунги от участващите в митинга.
Близо 3000 служители на ЖП район Варна не са получили трудовите си възнаграждения за август и септември.
Днес+
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:47 ОбС Варна намали с 50% средства за проектиране на детски площадки заради съмнения за завишени цени
- 17:42 Николай Василев:Този бюджет си е свинщина
- 17:39 Иззеха 240 кг говежда лой без документи на ГКПП "Капитан Андреево"
- 17:35 Фискалният съвет за Бюджет 2026: Против сме държавните служители да се компенсират за осигуровките
- 17:31 Парламентът реши: Директорът на НСлС вече няма да е и заместник-главен прокурор
- 17:29 КС реши: Противоконституционно е България да бъде в Съвета на Тръмп
- 17:26 7 души са задържани за 24 ч. по ЗМВР след акцията в район "Приморски" (ВИДЕО)
- 17:23 Министър Стоянов и адмирал Уайкоф обсъдиха сигурността в Черно море и укрепването на Източния фланг