Варненски родители – “за” и “против” деактуване на имота на Логопедичната градина

България 20.04.2011 18:57

По време на дебатите на днешната сесия на Общинския съвет във Варна, на която се обсъждаше съдбата на имот от 10 декара от двора на Логопедичната детска градина, се включиха и родители. Те обаче бяха разделени на два лагера – едните “за” предложението на администрацията за деактуване на имота от публична в частна общинска собственост, а другите “против”. Всички бяха обединени около идеята, че са необходими повече места в забавачките.

Родителите, чиито деца реално са в Логопедичната градина, настояваха да се запази целостта на имота, а цената на новото строителство да бъде друга. Те бяха предвождани от съпругата на общинския съветник Пламен Андреев, която е в училищното настоятелство и чието дете е възпитаник на градината. Аргументите им бяха, че имотът е дарен именно с цел да се ползва от деца със специфични нужди. Бурно реагираха родителите на коментарите на съветниците и влизаха в пряк диалог с тях, както и с кмета Кирил Йорданов. Те многократно го призоваха да оттегли предложението си. Майката Венета Пешинска пък заяви, че трябва да се освободи имотът на частната градина “Малкият принц” и там да се настанят чакащите за забавачка деца.

Друга част от родителите, начело с кандидата за кмет на район “Младост” на предните избори от квотата на РЗС Димитричка Василева, също се включиха в дискусията. Те пък упрекнаха предходните родители, че вече са си уредили собствените деца и не мислят за другите. Освен това заявиха, че това е ВИП градина и не всички деца са с специфични нужди. Това пък бе опровергано от учителка в детското заведение.

Още в началото на сесията, да чуят тезите по дебатите за Логопедичната градина бяха и студенти, чийто присъствие бе инициирано от младежкото БСП. Те обаче си тръгнаха още, когато точката влезе в дневния ред, без да изчакат дебатите по същество.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355