България 07.05.2024 13:13 Снимка: ДНЕС+
Ваня Григорова ще е водач на две листи на "Солидарна България" - за ЕП и за НС
Ваня Григорова ще е водач на листата на коалиция "Солидарна България" за евроизборите и на листата с кандидати за народни представители в 25 МИР-София. Това съобщи пред журналисти Григорова, председател на коалиция "Солидарна България", при регистрацията на листата в Районната избирателна комисия в столичния 25 МИР, предаде БТА.
Водач на листата за изборите за Народно събрание в 23 МИР София ще е Мая Манолова, а в 24 МИР - доц. Александър Сивилов, преподавател в Софийския университет" Св. Климент Охридски", обяви тя.
Аз ще бъда водач в 25 МИР и водач на евролистата, тъй като смятаме, че трябва да покажем единство и синхрон между политиката, която ще водим на национално ниво, и тази на европейско, каза Ваня Григорова.
Председателят на коалиция "Солидарна България" заяви, че ще защитават работещите български граждани.
Понеже споменахте, че се борим за един електорат - не, ние трябва да стигнем до всички български граждани, каза тя в отговор на журналистически въпрос във връзка с наличието на конкуренция в лявото политическо пространство.
По-късно днес се очаква "Солидарна България" да регистрира в Централата избирателна комисия и листата си за евроизборите.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:14 Хороскоп за птък, 19 юни 2026 г.
- 19:36 Швеция, Норвегия и Канада обявиха нов пакет военна помощ за Украйна
- 19:28 Критична уязвимост в Copilot е позволявала кражба на данни и кодове за двуфакторна защита
- 19:21 НИМХ: Утре, предимно слънчево и топло. Астрономическото лято е близо
- 19:14 Администрацията на Тръмп ще плати 765 млн. долара, за да прекрати още четири вятърни проекта
- 19:06 Певецът Джели Рол подаде молба за развод след 10-годишен брак
- 18:58 2 деца от катастрофата в Горна Оряховица са с опасност за живота, преместиха ги в "Пирогов"
- 18:51 България става член на ключов комитет на ЮНЕСКО