В София се проведе среща по радиочестотното планиране на цифрово радио и телевизионно разпръскване

България 28.01.2005 16:15

Министерството на транспорта и съобщенията организира балканска среща на експертно равнище за предварителна координация на радиочестотния план за цифрово радио и телевизионно разпръскване. Тази среща е стъпка към общия преход в областта на цифровото радиоразпръскване.

Срещата започна вчера и продължи и днес. Участие в нея взеха представители на Албания, България, Гърция, Македония, Румъния, Сърбия и Черна гора и Турция. Тези страни са част от работна група, създадена от Европейската конференция по пощи и далекосъобщения (СЕРТ), с цел подготовка на Регионална радиоконференция, която ще се проведе през 2006 г, както и с получаване на информация за принципите и методите на радиочестотното планиране и дейностите по мрежово планиране, съобщиха от пресцентъра на МТС.

Във връзка с големите възможности на цифровото радио и телевизионно разпръскване, нарастващият брой на предлагани услуги и необходимостта от ефективно използване на честотния спектър, такава среща е от съществено значение. Тя представлява пример за общите усилия на балканските страни, на експертно равнище, за решаване на въпросите за координиране на радиочестотното планиране в региона, които са от общ интерес.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355