В София и Скопие ще бъдат открити културно-информационни центрове
България 15.07.2004 14:25
Правителството утвърди Спогодба за създаване на Културно-информационен център на България в Скопие и на Културно-информационен център на Македония в София. Тя бе подписана през 2003 г. в изпълнение на междуправителствената Спогодба за културно сътрудничество.
С разкриването на културни институти във всяка от страните се създават нови възможности за задълбочаване и активизиране на контактите в духовната сфера и за размяна на културни ценности.
Със Спогодбата, на базата на реципрочност, се уреждат въпроси около дейностите на културните институти, юридическия им статут, условията за работа и други, съобщават от пресцентъра на Министерски съвет.
С разкриването на културни институти във всяка от страните се създават нови възможности за задълбочаване и активизиране на контактите в духовната сфера и за размяна на културни ценности.
Със Спогодбата, на базата на реципрочност, се уреждат въпроси около дейностите на културните институти, юридическия им статут, условията за работа и други, съобщават от пресцентъра на Министерски съвет.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:29 КС реши: Противоконституционно е България да бъде в Съвета на Тръмп
- 17:26 7 души са задържани за 24 ч. по ЗМВР след акцията в район "Приморски"
- 17:23 Министър Стоянов и адмирал Уайкоф обсъдиха сигурността в Черно море и укрепването на Източния фланг
- 17:15 250 000 жертви: Доклад за банди за изнасилвания и бездействие на институциите, взриви Великобритания
- 17:13 Отново: Камион разкъса мантинела на "Струма" и се вряза в кола (ВИДЕО)
- 17:07 Министър Милошев: Директорът на НДК Андриана Татарова е отстранена от поста
- 16:59 Кремъл заплаши с правни действия, ако Великобритания продаде конфискувания руски петрол
- 16:53 Министър Найденов поиска проверка за съдебната реабилитация на педофил, назначен в училище