В София и Скопие ще бъдат открити културно-информационни центрове

България 15.07.2004 14:25

Правителството утвърди Спогодба за създаване на Културно-информационен център на България в Скопие и на Културно-информационен център на Македония в София. Тя бе подписана през 2003 г. в изпълнение на междуправителствената Спогодба за културно сътрудничество.

С разкриването на културни институти във всяка от страните се създават нови възможности за задълбочаване и активизиране на контактите в духовната сфера и за размяна на културни ценности.

Със Спогодбата, на базата на реципрочност, се уреждат въпроси около дейностите на културните институти, юридическия им статут, условията за работа и други, съобщават от пресцентъра на Министерски съвет.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355