България 04.08.2021 14:32 Снимка: ДНЕС+
В края на мандата: Кирил Петков обяви важни промени в държавни предприятия
В края на мандата служебното правителство на Румен Радев реши да прави още промени. Този път Кирил Петков обяви, че са внесли няколко доклада в Министерски съвет. Първият е за изваждане на компанията "Монтажи" и да се качи директно към Министерството на икономиката. По този начин според него ще се предотврати ситуации, като тези в 400 язовира, които тази компания строеше без търгове и обществени поръчки.
Такава стъпка е направена за дружествата "Екоантрацит" и "Екоинженеринг". Те ще бъдат преместени към МОСВ. По този, според служебният министър ще се гарантира прозрачността.
"Третото нещо са самите язовири. Както видяхме, когато се ремонтират на два пъти и пет пъти пазарните цени, накрая отиват към Държавно предприятие за управление и стопанисване на язовири. То също е към министерство на икономиката, незнайно защо, след като повечето от тези язовири същност са напоителни, някои са свързани с риболова. Пак несвойствена дейност. За да избегнем това, правим реструктуриране и в тази посока. Това предприятие планираме да отиде към Министерство на земеделието. Знаем, че е в последният момент, но задаваме посока към следващия кабинет ", посочи министърът.
Според него по тези проекти е имало позитивна нагласа за тяхното осъществяване. Петков е на мнение, че ако бъдат приети, Министерството на икономиката най-накрая ще се превърне в модерно. /tribune.bg
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:21 Украински военни още твърдят, че руските обкръжават вече превзетото Гуляйполе
- 12:10 ISW: Путин иска да използва "Съвета за мир" на Тръмп, за да си върне замразените активи
- 11:58 Екатерина Михайлова: Демокрацията ни е болна. Не машините или хартията правят изборите честни
- 11:47 Смениха маневрени формирования от Сухопътните войски в Многонационалната бойна група на НАТО у нас
- 11:37 Кючек "Румен Радев" стана хит в интернет (видео)
- 11:26 Циклон опустоши Южна Италия, щетите са за стотици милиони евро
- 11:15 НАП и КЗП продължават с проверките на търговците
- 11:06 Гълъб Донев и Димитър Стоянов напуснаха Президенството заедно с Румен Радев