България 13.01.2022 16:38 Снимка: ДНЕС+
В Бургас полиция и РЗИ масово проверяват за фалшиви сертификати
Започнаха масови проверки срещу фалшивите сертификати в Бургас, съобщава БНТ.
Инспекцията идва ден, след като Бургаска област влезе в лилавата зона по разпространение на COVID-19.
Полицейски служители и здравни инспектори влязоха в големите търговски обекти в града. Следи се дали отговарят данните в сертификатите на тези в личните документи.
Управители на магазини обясниха, че не биха могли да противодействат на опитите за влизане в търговските обекти с чужд документ за ваксинация, тъй като охранителите им нямат право да изискват лични карти.
"Контрол се извършва - питаме и молим всеки един човек да покаже сертификат. Ние нямаме други правомощия. Не можем да проверим документи за самоличност. Това до някаква степен прави проверката нелегитимна", посочи един от управителите./БНТ
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:17 Тръмп: Украйна да седне на масата за преговори и то бързо
- 10:15 Политически привкус на карнавала в Рио! Школа по самба показа в ритми живота на президента Лула
- 10:08 Зеленски: Киев и негови съюзници се съберат във Франция заради енергетиката на Украйна
- 10:00 Любомир Кючуков за срещата в Мюнхен: Всичко се свеждаше до това как да се подготвим за бъдеща война
- 09:52 Калифорния се готви за голяма зимна буря
- 09:45 Петр Павел: Украйна получи 4,4 млн. артилерийски снаряда по "Чешката инициатива"
- 09:37 Затягат контрола в „Пирогов“ заради мерки за сигурност
- 09:29 Рябков: Руската делегация ще действа в рамките на споразуменията от Анкъридж