
България 22.10.2020 11:40 Снимка: ДНЕС+
Удължават срока на личните документи
От ГЕРБ предлагат удължаване на срока на валидност на личните документи, стана ясно на брифинг в парламента.
„Сметнахме, че заради риска от заразяване, трябва да се удължи срокът на тези над 410 хил. документи“, обяви заместник-председателят на парламентарната група на ГЕРБ Красимир Ципов.
Идеята е срокът на валидност за личните документи, които изтичат в периода от 31 октомври до 31 януари 2021 г. също да бъде удължен с шест месеца. Такава промяна ще внесат от ГЕРБ в Закона за извънредното положение.
В началото на пандемията, за да не се получават струпвания в МВР за смяна на документите, бе решено, че срокът на личните документи, които изтичат в периода 13 март - 31 октомври ще бъде удължен с шест месеца. Сега ГЕРБ предлага този срок да бъде удължен и в него да се включат и документите, които изтичат до 31 януари догодина.
„До края на тази година изтичат много голям брой лични документи, това означава, че на българските граждани ще им се наложи да ги подменят в усложнена епидемична обстановка и затова предлагаме тази промяна“, уточни Красимир Ципов./tribune.bg
Още по темата
![]() |
1 | 2.09921 |
![]() |
1 | 2.25456 |
![]() |
10 | 3.86009 |
![]() |
100 | 4.00136 |
![]() |
1 | 1.6523 |
Последни новини
- 10:30 Изчислиха, че за едно четиричленно семейство са нужни 100 л ракия на година
- 10:23 Общо 79 пожара са били потушени в страната през изминалото денонощие
- 10:16 Франция стачкува: Национален протест блокира страната
- 10:09 Зловеща агресия в Бургас заради неправилно паркирана кола
- 10:03 МВР: Полицай, охранявал протеста на ПП пред парламента, е починал
- 10:01 Кралски почести, пищен банкет и взаимни похвали: Тръмп на гости на Острова
- 09:54 17 тежки катастрофи за изминалото денонощие
- 09:46 Домашната ракия отново под ударите на нови правила?