България 21.05.2025 15:19 Снимка: ДНЕС+
Ученици от българско училище дариха средства на петима пострадали от трагедията в Кочани
Учениците от столичното училище „Цар Симеон Велики“, с. Иваняне подкрепиха финансово петима от тежко пострадалите младежи по време на трагедията в Кочани, РС Македония.
Сумата от 2550 евро, която учениците дариха, бе събрана по време на традиционния великденски базар в училището, а каузата бе избрана от самите деца.
Дарението беше връчено от представители на ЧОУ “Цар Симеон Велики” в храма „Свети Петър и Павел“ в град Кочани, където присъстваха част от пострадалите и техни близки. В допълнение към паричните средства, всички те получиха и ръчно изработени картички с послания от учениците в българското училище - „Сърцата ни са с вас!”, „Пращаме ви топлина, обич и надежда!“ и „С обич от България!“.
Към дарението се включи и председателят на Фондация Българска Памет д-р Милен Врабевски, който също подкрепи финансово каузата.
Дарените средства ще бъдат използвани за предстоящи операции, както и консумативи и процедури, свързани с възстановяването на пострадалите.
"Трагедията в Кочани дълбоко разтърси целия екип на училището и учениците. Всички станахме съпричастни на болката и страданието на хората, а учениците единодушно решиха да променят първоначално избраната кауза на базара", споделиха от екипа на училището.
Пострадалите и техните семейства сърдечно благодариха на българските ученици за жеста и вниманието към тяхната трагедия и им пожелаха да продължават да подкрепят благородни каузи и да бъдат добри хора.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.09943 |
GBP
|
1 | 2.22077 |
RON
|
10 | 3.84627 |
TRY
|
100 | 4.02621 |
USD
|
1 | 1.69586 |
Последни новини
- 10:45 Борисов: Държавата ще поеме ръководството над „Лукойл” с назначаване на особен управител
- 10:42 Държавата и "Лукойл" ощетени с милиони левове чрез нелегално източване на гориво
- 10:37 Пеевски за казуса "Лукойл": Има запаси, спряхме износа, хората ще имат гориво
- 10:35 Нанси Пелоси няма да се кандидатира за преизбиране в американския Конгрес
- 10:31 Асен Василев: Провалът на сделката с "Лукойл" ни поставя в много тежка ситуация
- 10:28 Швеция може да помогне за финансирането на сделката за изтребители "Грипен" за Киев
- 10:19 Поправката ''особен управител'' на ''Лукойл'' мина спешно за 30 секунди в енергийната комисия
- 10:12 "Гънвор" се отказа от сделката за "Лукойл" след негативен сигнал от САЩ