Участие на министър Соломон Паси в регионален форум в Охрид

България 21.05.2003 15:38

Утре министър Соломон Паси ще участва в регионална конференция "Сигурност и управление на границите", в гр. Охрид, Република Македония. Двудневният форум (22-23 май) е организиран по инициатива на НАТО, ЕС, ОССЕ и Пакта за стабилност в Югоизточна Европа. Министър Паси ще произнесе слово при откриване на конференцията. В българската делегация са включени заместник-министърът на вътрешните работи Румен Стоилов, както и представители на МВнР, МО и МВР.

Предвижда се в конференцията, чийто домакин е македонското правителство, да вземат участие генералният секретар на НАТО Джордж Робъртсън, македонският премиер Бранко Цървенковски, висши представители на правителствата на страните от ЮИЕ и съседни държави, както и лидери на авторитетни международни организации.

Целта на конференцията е изработването на обща стратегия за борба с трансграничната организирана престъпност. Предвижда се да бъде гласувана съвместна платформа на Пакта за стабилност, НАТО, ЕС и ОССЕ за сътрудничество в усилията за гарантиране на сигурността и ефективния контрол на границите в Западните Балкани.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355