Участъкът от електрифицираната жп линия Драгоман – Димитровград ще бъде пуснат в началото на 2006 г.
България 28.09.2005 16:40
В рамките на първата си задгранична визита – в Сърбия и Черна гора, министърът на транспорта Петър Мутафчиев пое ангажимент, че в началото на 2006 г. ще бъде пуснат в експлоатация българският участък от електрифицираната жп линия Драгоман – Димитровград (Сърбия). Очаква се общата гранична гара между двете страни да заработи по същото време. Предвижда се движението по тази линия да бъде заложено в разписанието на “Българските държавни железници” ЕАД за 2006 г. Това стана ясно по време на разговорите на министъра на транспорта Петър Мутафчиев с министъра на капиталовите инвестиции на Сърбия и Черна гора Велимир Илич.
На срещата бяха договорени и получени 3 000 броя допълнителни транзитни разрешителни за 2005 г. Двамата министри обсъдиха и възможността за създаването на смесена работна група на равнище заместник-министри на всички институции, ангажирани в граничния контрол, с цел преодоляване на „тесните места” и необоснованите престои по граничните пунктове между двете страни.
Либерализация на двустранните автомобилни превози, както и възможността за доизграждането на приоритетния за двете страни Коридор Х ще бъдат теми на дискусия на първото заседание на Смесената комисия по автомобилен транспорт. То ще се проведе на 13 и 14 октомври 2005 г. в София.
В края на срещата министър Мутафчиев определи посещението си в Белград като изключително ползотворно и успешно и покани министър Велимир Илич да посети нашата страна, съобщиха от пресцентъра на Министерството на транспорта.
На срещата бяха договорени и получени 3 000 броя допълнителни транзитни разрешителни за 2005 г. Двамата министри обсъдиха и възможността за създаването на смесена работна група на равнище заместник-министри на всички институции, ангажирани в граничния контрол, с цел преодоляване на „тесните места” и необоснованите престои по граничните пунктове между двете страни.
Либерализация на двустранните автомобилни превози, както и възможността за доизграждането на приоритетния за двете страни Коридор Х ще бъдат теми на дискусия на първото заседание на Смесената комисия по автомобилен транспорт. То ще се проведе на 13 и 14 октомври 2005 г. в София.
В края на срещата министър Мутафчиев определи посещението си в Белград като изключително ползотворно и успешно и покани министър Велимир Илич да посети нашата страна, съобщиха от пресцентъра на Министерството на транспорта.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци