България 20.08.2022 15:22 Снимка: БГНЕС
Треска за зимнина: Софиянци се готвят за зимата
С наближаването на месец септември все повече хора започват да се подготвят за зимния сезон и приготвят зимнина. Множество хора бяха днес на Женския пазар в София и пазаруваха различни плодове и зеленчуци, като по-сериозен интерес имаше към прасковите и кайсиите, предаде репортер на БГНЕС.
Края на месец август – началото на месец септември е най-подходящото време за производство на домашно сладко и компоти от праскови и кайсии. Тази година хората купуват повече, защото не знаят каква ще бъде зимата, а според други продавачи цената на продуктите е по-висока и това повлиява на количеството, което хората купуват.
И Здравко, който има собствена сергия с плодове, също посочва, че хората вземат най-много от прасковата, гроздето и кайсията.Според него тази година цените са нормални, не са много високи. „От зеленчуците най-често хората купуват патладжани и червени чушки”, добави той.
На противоположно мнение обаче е Филип, който също е продавач на пазара. Той смята, че хората избягват да купуват праскови и кайсии, защото продукцията в момента е сравнително скъпа спрямо миналата година. „Цените са се повишили поне със 70-80%. Хората основно купуват малини, защото са на добри цени, и смокини", допълва продавачът.
Дали обаче с наближаването на месец септември ще се повиши търсенето на плодове и зеленчуци за подготвяне на зимнина предстои да видим в следващите седмици./БГНЕС
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:41 Специалисти от КСУ-ЦСРИ към фондация „Владиславово“ се учиха на арттерапевтични техники
- 15:37 Лаура Кьовеши: Разследваме измами за над 45 млрд евро от бюджета на ЕС
- 15:30 Още две нови заповеди за събаряне на сгради в Баба
- 15:22 Икономистът Георги Вулджев: Предложеният проектобюджет е стъпка в правилната посока
- 15:19 Д-р Янко Станев: Да спрем с безразборното харчене, преди да е приет бюджета на Община Варна!
- 15:15 МТС: Забелязаните мазутни петна по крайбрежието не са от пресен нефтен разлив в Черно море
- 15:07 ЕС окончателно утвърди търговската сделка със САЩ за митата
- 14:59 Илияна Йотова: Достойните хора са тихи, но успехите им говорят шумно за тях