Тръмп налага мита върху стоманата и алуминия на Бразилия и Аржентина
България 02.12.2019 19:20
Президентът на САЩ Доналд Тръмп налопжи мита върху вноса на стоманата и алуминийта от Бразилия и Аржентина, пише Тhe Guardian.
Причината за хода на Тръмп е неговото недоволство от обезценяването на валутите на двете южноамерикански държави, което прави износа им по-конкурентен на американския.
Той също призова Федералния резерв да намали основните лихви, за да отслаби стойността на щатския долар.
Бразилия и Аржентина обезценяват валутите си, което не е добре за нашите фермери. Следователно незабавно ще върна митата върху цялата стомана и алуминий, които се внасят в САЩ от тези държави, написа Тръмп в социалната мрежа Twitter.
Решението на Тръмп е сериозен удар върху Аржентина и Бразилия, които вече веднъж избегнаха митата на администрацията на американския президент. През май 2018 година двете страни си осигуриха "постоянно изключение" от митата - 25% върху стомана и 10% върху алуминий.
Тези мита имат за цел да защитят американските производители на стомана и алуминий от международна конкуренция, особено от държави, които са обвинявани от Тръмп в девалвиране на валутите.
По данни на Bloomberg Бразилия е третият най-голям износител на стомана за САЩ с дял от 12%. Пред латиноамериканската държава са Мексико с 13% и Канада с 20%. Аржентина има дял от 0,5%. /money.bg
Причината за хода на Тръмп е неговото недоволство от обезценяването на валутите на двете южноамерикански държави, което прави износа им по-конкурентен на американския.
Той също призова Федералния резерв да намали основните лихви, за да отслаби стойността на щатския долар.
Бразилия и Аржентина обезценяват валутите си, което не е добре за нашите фермери. Следователно незабавно ще върна митата върху цялата стомана и алуминий, които се внасят в САЩ от тези държави, написа Тръмп в социалната мрежа Twitter.
Решението на Тръмп е сериозен удар върху Аржентина и Бразилия, които вече веднъж избегнаха митата на администрацията на американския президент. През май 2018 година двете страни си осигуриха "постоянно изключение" от митата - 25% върху стомана и 10% върху алуминий.
Тези мита имат за цел да защитят американските производители на стомана и алуминий от международна конкуренция, особено от държави, които са обвинявани от Тръмп в девалвиране на валутите.
По данни на Bloomberg Бразилия е третият най-голям износител на стомана за САЩ с дял от 12%. Пред латиноамериканската държава са Мексико с 13% и Канада с 20%. Аржентина има дял от 0,5%. /money.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:40 Хороскоп за неделя, 28 юни 2028 г.
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)