България 09.11.2022 10:21 Снимка: ДНЕС+
Тома Биков: Рашков направи всичко възможно, за да разгради системата на МВР
И от бетон да беше оградата по границата с Турция, пак ще я пробиват. Има бездействие, а оградата е един от много елементи, които могат да спрат мигрантите. Това коментира Тома Биков от ГЕРБ пред БТВ след смъртта на 32-годишния полицай на границата.
По думите му вътрешният министър не се справя със задачите си. „По оградата има дупка, защото я режат, освен това не се и поддържа. Пак ще я пробият, ако ние нямаме ясна политика по отношение на Турция и много ясна по отношение на Европейския съюз“, каза още Биков. Според него в последните година и половина МВР се опитва да смачка ГЕРБ, а не си върши работата.
„Аз не съм експерт по национална сигурност. Аз съм човек, който гледа какъв е резултатът, а той очевидно е лош. Аз по никакъв начин не обвинявам само Демерджиев, който е от 2-3 месеца. Защото Рашков преди това година и половина направи всичко, каквото можа да разгради системата на МВР. Изобщо да внуши, че няма никакво значение какво прави МВР, защото имаше съвсем друг приоритет. Приоритетът на МВР беше да унищожава ГЕРБ, и между другото не се справи с това", коментира Биков.
Той спомена и бюджета, като обясни, че той трябва да се приеме, след като има редoвно правителство.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 20:25 Хороскоп за сряда, 11 февруари 2026 г.
- 19:33 Kaĸвo щe ни дoнecaт мyлтифoндoвeтe - cĸoĸ нa дoxoднocттa или пo-мaлĸи пeнcии
- 19:26 Hoвитe eвpoпeйcĸи мepĸи в пoдĸpeпa нa винoпpoизвoдитeлитe, ĸoитo зacягaт и бългapcĸия ceĸтop
- 19:18 Oт Vіbе Соdіng дo Аgеnt Еngіnееrіng: Зaщo днec мacoвo ce пpoгpaмиpa нa... aнглийcĸи
- 19:10 Tpъмп: C нoвия шeф нa Фeд, CAЩ мoгaт дa пocтигнaт "15% pacтeж"
- 19:01 Забавна традиция: Асовете от Супербол занесоха трофея в Дисниленд
- 18:55 В Украйна 72-годишен мъж уби с чук и брадва петима души в център за разселени лица
- 18:48 Калина Андролова: Защо на Калушев, който е психически болен, му се дават оръжие и свобода?