Тагарев: Лъжата за изпращането на жива сила в Украйна е черна пропаганда на БСП

България 27.06.2023 09:19 Снимка: ДНЕС+

Тагарев: Лъжата за изпращането на жива сила в Украйна е черна пропаганда на БСП

Върви кампания на манипулации и откровени лъжи. Няма функция за противодействие на дезинформацията. В трите седмици откакто съм министър ми е отнело повече време да разбера какво се случва в информационното пространство, защото това влияе негативно“, заяви Тодор Тагарев пред Нова телевизия. Министърът на отбараната заяви, че един от най-честите рефрени е този, че ще изпращаме войници в Украйна.

„Той върви много силно – с участие на медии, социални мрежи и работа на терен от хора, които защитават интересите на Кремъл. Те подклаждат негативни настроения в обществито и внасят разделение. За съжаление в тази пропаганда се включват и лидери на партии“, подчерта той.

Тагарев обясни, че на закрито заседнание на комисията по отбрана в НС му е бил отправен този въпрос с пращането на военни.

„Има решение на парламента и то е публично. Политиците са наясно, че ще има обучение на бойни санитари, които ще идват у нас, както и за инструктори. Всичко това обаче се ползва целенасочено с ползване на конкретни термини от лидери на партии“, коментира той и подчерта, че едната партия е БСП.

„Едните, които питаха бяха БСП и то използваха термина „жива сила“, чиято цел е да плаши хората. И същият термин след това бе използван от г-жа Корнелия Нинова в телевизионно интервю. Това е пряко в интересите на Кремъл. Няма нищо европейско и български интереси. Това е черна пропаганда“, разясни Тагарев.

CHF CHF 1 2.09943
GBP GBP 1 2.23728
RON RON 10 3.84401
TRY TRY 100 3.88992
USD USD 1 1.66524