СУПЗ-то във Варна отваря врати за бездомници
България 19.12.2007 17:53
Поради понижението на температурите и настъпилото трайно застудяване варненският кмет Кирил Йорданов възложи на районните администрации да регистрират обичайните места, където нощуват бездомни хора и да се организира издирването и настаняването им в Социалното учебно професионално заведение “Анастасия д-р Железкова”.
От началото на седмицата има готовност бездомните лица да бъдат настанени в общежитието на СУПЗ, намиращо се на улица “Петко Стайнов” 7. Обзаведени са 5 стаи с 12 легла, отоплението е с парно, осигурена е и топла храна. При необходимост могат да се ползват още 12 легла. Бездомните деца ще намерят подслон и топла храна в Дома за временно настаняване “Гаврош” на улица “Войнишка” 3А. Той разполага с 15 свободни места. Информация за настаняването на бездомници трябва да се предава на оперативния дежурен на община Варна на телефон 659 112.
При необходимост общината ще осигури горива за отопление и продукти за храненето на бездомните със средства от общинския бюджет. От общинския хранителен комплекс имат готовност да подготвят до 120 пакета дневно с продукти за бедстващи граждани.
От днешната среща на кмета Йорданов с представители на етническите и религиозните общности в града, на молитвените храмове, районните кметове, БЧК и дирекция “Полиция” стана ясно още, че Арменската апостолическа църква има нужда от легла, за да предложи денонощен подслон, които община Варна ще закупи със свои средства и ще предостави на църквата. За джамията пък, намираща се на ул. “Ангел Георгиев” 25 общината ще закупи и предостави 10 кубика дърва за огрев.
Втората заповед на градоначалника касае управителите на ДКЦ-тата във Варна по райони. Техни екипи ще носят ангажимента за специализиран медицински преглед на всички новопостъпващи в местата за подслон – както в светските така и в молитвените храмове и приютите към тях.
Празничните дни провокират човещината и милосърдието на всички варненци, независимо от верската и етническата им принадлежност. От община Варна отправиха призив към всички варненци: да се погрижим заедно за бездомниците, самотниците, за хората около нас, които са най-беззащитни и най-уязвими в подобни условия. Нека, подпомагайки се един друг, да запазим здравето и живота на онези, които не са в състояние да го направят сами. Нека протегнем ръка за помощ не само в празничните дни, но и през цялото време, докато траят зимните студове.
От началото на седмицата има готовност бездомните лица да бъдат настанени в общежитието на СУПЗ, намиращо се на улица “Петко Стайнов” 7. Обзаведени са 5 стаи с 12 легла, отоплението е с парно, осигурена е и топла храна. При необходимост могат да се ползват още 12 легла. Бездомните деца ще намерят подслон и топла храна в Дома за временно настаняване “Гаврош” на улица “Войнишка” 3А. Той разполага с 15 свободни места. Информация за настаняването на бездомници трябва да се предава на оперативния дежурен на община Варна на телефон 659 112.
При необходимост общината ще осигури горива за отопление и продукти за храненето на бездомните със средства от общинския бюджет. От общинския хранителен комплекс имат готовност да подготвят до 120 пакета дневно с продукти за бедстващи граждани.
От днешната среща на кмета Йорданов с представители на етническите и религиозните общности в града, на молитвените храмове, районните кметове, БЧК и дирекция “Полиция” стана ясно още, че Арменската апостолическа църква има нужда от легла, за да предложи денонощен подслон, които община Варна ще закупи със свои средства и ще предостави на църквата. За джамията пък, намираща се на ул. “Ангел Георгиев” 25 общината ще закупи и предостави 10 кубика дърва за огрев.
Втората заповед на градоначалника касае управителите на ДКЦ-тата във Варна по райони. Техни екипи ще носят ангажимента за специализиран медицински преглед на всички новопостъпващи в местата за подслон – както в светските така и в молитвените храмове и приютите към тях.
Празничните дни провокират човещината и милосърдието на всички варненци, независимо от верската и етническата им принадлежност. От община Варна отправиха призив към всички варненци: да се погрижим заедно за бездомниците, самотниците, за хората около нас, които са най-беззащитни и най-уязвими в подобни условия. Нека, подпомагайки се един друг, да запазим здравето и живота на онези, които не са в състояние да го направят сами. Нека протегнем ръка за помощ не само в празничните дни, но и през цялото време, докато траят зимните студове.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:18 Почина бившият председател на Федералния резерв на САЩ Алън Грийнспан
- 15:09 Откриха картина на Пикасо за 15 млн. евро при акция срещу наркотрафик във Франция
- 15:02 След "Баба Алино": Българи купиха къщи и апартаменти и им спряха водата и достъпа
- 14:54 Омбудсманът против превръщането на помощта за отопление в инструмент за бюджетни икономии
- 14:46 Махнаха Тома Белев от съпредседателския пост в „Зелено движение“
- 14:39 Демерджиев разпоредил фонд "Пътна безопасност" да финансира само мерки срещу катастрофите
- 14:31 Димитър Маринов остава начело на Българския фармацевтичен съюз
- 14:24 Иран рязко увеличи износа на петрол след споразумението със САЩ