Страните от Югоизточна Европа трябва да подобрят политиката си по заетостта
България 21.10.2005 16:05
Участниците във Втората министерска конференция по заетостта в Югоизточна Европа, организирана в София, одобриха заключителна декларация на срещата.
Зад текста на декларацията застанаха министрите и ръководителите на делегациите, отговарящи за политиките за заетостта и пазара на труда в България, Албания, Босна и Херцеговина, Хърватия, Молдова, Румъния, Сърбия и Черна гора, Македония и Косово.
Страните от Югоизточна Европа се задължават чрез заключенията от декларацията да се стараят да подобрят още повече националните политики по заетостта, за да се постигне икономически растеж, социално сближаване и регионална стабилност с висока и продуктивна заетост.
Те се задължават да подпомагат възможностите за адаптиране и намиране на работа на пазара на труда, чрез активни и пасивни политики по пазара на труда.
В декларацията специално внимание се отделя на улесняването на достъпа до заетост на уязвимите групи, като се подпомага равенството между половете в националните стратегии за заетост и се търси повишаване на ефективността и покритието на обществените услуги по заетостта.
Първата министерска конференция по заетостта в Югоизточна Европа заседава в Букурещ на 30 и 31 октомври 2003 година и тогава също беше приета декларация, която зададе параметрите на развитие на политиките на пазара на труда в региона.
От делегацията на Косово днес предложиха да бъдат домакини на следващата конференция по заетостта. Информацията е на News.bg.
Зад текста на декларацията застанаха министрите и ръководителите на делегациите, отговарящи за политиките за заетостта и пазара на труда в България, Албания, Босна и Херцеговина, Хърватия, Молдова, Румъния, Сърбия и Черна гора, Македония и Косово.
Страните от Югоизточна Европа се задължават чрез заключенията от декларацията да се стараят да подобрят още повече националните политики по заетостта, за да се постигне икономически растеж, социално сближаване и регионална стабилност с висока и продуктивна заетост.
Те се задължават да подпомагат възможностите за адаптиране и намиране на работа на пазара на труда, чрез активни и пасивни политики по пазара на труда.
В декларацията специално внимание се отделя на улесняването на достъпа до заетост на уязвимите групи, като се подпомага равенството между половете в националните стратегии за заетост и се търси повишаване на ефективността и покритието на обществените услуги по заетостта.
Първата министерска конференция по заетостта в Югоизточна Европа заседава в Букурещ на 30 и 31 октомври 2003 година и тогава също беше приета декларация, която зададе параметрите на развитие на политиките на пазара на труда в региона.
От делегацията на Косово днес предложиха да бъдат домакини на следващата конференция по заетостта. Информацията е на News.bg.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:20 Започна разследване срещу Урсула фон дер Лайен заради таен чат със Зеленски
- 10:12 The Pundit: Вашингтон лансира Николай Младенов като кандидат за генерален секретар на ООН
- 10:05 Цената на петрола продължава да пада
- 09:57 Бившият директор на кадастъра във Варна: Исканията за нанасяне на сградите са внесени през 2023 г.
- 09:49 Депутатите обсъждат на второ четене Закона за съдебната власт
- 09:41 Шефът на НСО на изслушване в Комисията за контрол над службите за сигурност
- 09:33 Людмила Петкова: Бюджет 2026 цели плавна стабилизация, за да продължи растежът на икономиката
- 09:25 Тръмп: Броят на жертвите на двете земетресения във Венецуела е потресаващ