Столичен протест търси ловци срещу пристигналите „Нощни вълци”
България 01.07.2016 14:29
Малко след 14 часа с рев на мотори "Нощните вълци" на Путин пристигнаха за мероприятието си пред Храм-паметника "Св. Александър Невски".
С възгласи "Русия!" те бяха посрещнати от симпатизантите си в София, които почти заглушиха противниците им.
По-рано протестите срещу путиновите „Нощни вълци” започнаха с арести.
Полицейски кордон раздели двете групи (поддръжници и противници). Двете прояви се провеждат на различни входове пред храм-паметника "Св. Александър Невски".
Първо започна акцията на противниците на Путин, които излязоха със знамена на България и на НАТО.
Още в самото начало протестиращ от групата на вълците и друг протестиращ срещу тях влязоха в сблъсък, което наложи намесата на служителите на реда.
Един от протестиращите заяви, че е излязъл, за да изрази несъгласието си относно присъствието на "изключително провокативната група "Нощни вълци". Според него те са използвани като инструмент на Путин за пропаганда за територии и влияние и са провокация към българското общество.
Той подчерта, че има видеозаписи и дори техен член (на рокерската група "Нощни вълци" - б.а.) е загинал заради нощните им акции.
Друг протестиращ срещу "Нощни вълци" подчерта, че НАТО е съюзът на цивилизования свят, а Путин е шеф на антицивилизования свят.
Протестиращите срещу "Нощните вълци" носят плакати с послания: "Вън руските агресори!", "Вълците дойдоха, къде обаче са ловците?".
Те скандират: "Путин терорист!". (Някои от плакатите са доста нецензурни поради което ще спестим техните послания.)
По-късно още един протестиращ беше отведен от полицаите. Въпреки че са разделени от полицейски кордони, един от противниците на вълците успя да пробие и да се добере до другата група. Полицаите се намесиха бързо и той бе отведен.
"Нощните вълци" на Путин все още не са пристигнали в точката на протеста, но техни привърженици вече се събраха на площада пред храм-паметника "Св. Александър Невски". За съжаление двата протеста наподобяват по-скоро спор на пазара.
От групата на "Нощните вълци" крещят: "Не свърши ли вече гей парада?" и скандират: "Русия, Путин!". Противниците им отвръщат: "България! България!".
Сред репликите, които си разменят има и не малко нецензурни думи и изрази, както и неприлични жестове с ръце. /news.bg
С възгласи "Русия!" те бяха посрещнати от симпатизантите си в София, които почти заглушиха противниците им.
По-рано протестите срещу путиновите „Нощни вълци” започнаха с арести.
Полицейски кордон раздели двете групи (поддръжници и противници). Двете прояви се провеждат на различни входове пред храм-паметника "Св. Александър Невски".
Първо започна акцията на противниците на Путин, които излязоха със знамена на България и на НАТО.
Още в самото начало протестиращ от групата на вълците и друг протестиращ срещу тях влязоха в сблъсък, което наложи намесата на служителите на реда.
Един от протестиращите заяви, че е излязъл, за да изрази несъгласието си относно присъствието на "изключително провокативната група "Нощни вълци". Според него те са използвани като инструмент на Путин за пропаганда за територии и влияние и са провокация към българското общество.
Той подчерта, че има видеозаписи и дори техен член (на рокерската група "Нощни вълци" - б.а.) е загинал заради нощните им акции.
Друг протестиращ срещу "Нощни вълци" подчерта, че НАТО е съюзът на цивилизования свят, а Путин е шеф на антицивилизования свят.
Протестиращите срещу "Нощните вълци" носят плакати с послания: "Вън руските агресори!", "Вълците дойдоха, къде обаче са ловците?".
Те скандират: "Путин терорист!". (Някои от плакатите са доста нецензурни поради което ще спестим техните послания.)
По-късно още един протестиращ беше отведен от полицаите. Въпреки че са разделени от полицейски кордони, един от противниците на вълците успя да пробие и да се добере до другата група. Полицаите се намесиха бързо и той бе отведен.
"Нощните вълци" на Путин все още не са пристигнали в точката на протеста, но техни привърженици вече се събраха на площада пред храм-паметника "Св. Александър Невски". За съжаление двата протеста наподобяват по-скоро спор на пазара.
От групата на "Нощните вълци" крещят: "Не свърши ли вече гей парада?" и скандират: "Русия, Путин!". Противниците им отвръщат: "България! България!".
Сред репликите, които си разменят има и не малко нецензурни думи и изрази, както и неприлични жестове с ръце. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 13:19 Русинова: Как така държавата не може да направи 5 лаборатории за кръвни проби за наркотици?
- 13:14 Владислав Горанов: Вече нищо не зависи от Борисов и Пеевски, "моделът" би следвало да е разграден
- 13:11 Министър Керязов поздрави българските спортисти за Международния олимпийски ден
- 13:05 Бордове за милиони в държавните фирми: НЕК и „Булгаргаз“ плащат стотици хиляди въпреки загубите
- 13:03 Акциите на SpaceX се сринаха
- 12:55 Мондиалът се сблъска с първата си буря, а гневните реакции не закъсняха
- 12:47 DARA отказа участие на фест в Баку заради атака на украински фенове
- 12:24 Варна ще е домакин на XII Европейска олимпиада по география