България 18.08.2022 16:22 Снимка: ДНЕС+
Столичани се презапасяват с дърва. Страхуват се от газова криза и високи сметки
Жители на София започват да се подготвят за отоплителния сезон през зимните месеци. Жители на София започват да се подготвят за отоплителния сезон през зимните месеци. В центъра на София в близост до 127-о училище "Иван Денкоглу" бяха стоварени няколко кубика нарязани дърва.
В последните месеци цената на кубик дърва се е увеличила на близо 180 лв. Това обаче не спира хората да си закупуват дърва за зимния сезон. Това може да се дължи на редица фактори, но най-вече на факта, че цената на газа се увеличава с всеки изминал месец - за месец август "Булгаргаз" обяви цена от 297,89лв за мегават час, както и повишаването на цената на тока.
Поради страх от газова криза и високи сметки за отопление през зимния сезон, някои българи се насочват към алтернатива, която доскоро не беше толкова популярна сред живеещите в големите градове, а именно отопление на дърва. Предстои да видим дали броят на хората, които ще се насочат към тази алтернатива ще нарасне и какви последици би имала тя за запазването на чистия въздух в страната.
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 16:20 Родината на хокея ще чака още за Купа "Стенли"
- 16:10 ДАНС отменя изгонването на украинеца Олег Невзоров след обаждане на посланика им
- 16:02 Слави Василев, ПБ: Депутатите от другите партии влизат в НС с наведена глава
- 15:58 Трудна вечер за новите фаворити на "Ролан Гарос", Рууд спаси два мачбола в петчасова битка
- 15:47 Бащата на "прокурорския син": Не бих го предал, но не съм знаел къде е (видео)
- 15:37 Почти 13 г. след инцидента: Проговори човек от спасителния екип, транспортирал Шумахер
- 15:31 Майкатата на Методи от фаталния наркокупон с LSD: Аз и съпругът ми сме виновни
- 15:26 Г. Клисурски: България няма свръхдефицит, правителството може да избегне наказателна процедура