
България 20.07.2025 08:54 Снимка: ДНЕС+
Старт на горещата вълна: Времето остава слънчево, жегите се усилват
Днес ще бъде слънчево. В следобедните часове ще има разкъсана висока, а над планинските райони - купеста облачност. Ще духа слаб западен вятър. Дневните температури още ще се повишат и максималните ще бъдат между 32° и 37°, в София - около 34°. Това сочи прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
В планините ще бъде предимно слънчево. След обяд ще има купеста облачност и на отделни места ще превали краткотраен дъжд. Ще духа слаб и умерен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 27°, на 2000 метра - около 19°.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа умерен и временно силен югоизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между 28° и 32°. Температурата на морската вода е 25°-26°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
През следващите дни времето ще бъде предимно слънчево, но след обяд ще се развива купеста облачност и са възможни изолирани краткотрайни валежи. Вятърът ще е слаб, променлив по посока, в много райони временно ще стихва. Температурите ще се повишат още и във вторник в следобедните часове в низините ще бъде много горещо; максималните в повечето места ще са 35°-40°.
Още по темата
![]() |
1 | 2.09763 |
![]() |
1 | 2.25951 |
![]() |
10 | 3.85552 |
![]() |
100 | 4.16246 |
![]() |
1 | 1.67882 |
Последни новини
- 13:02 Рекордните над 200 кг кокаин са хванали на ГКПП "Капитан Андреево", в ареста е и чужд дипломат
- 12:56 След поредната изневяра и публично унижение, какво ще накара жената на Конър да го остави завинаги?
- 12:44 Истината зад конспирациите: Легендата за Зона 51 и защо все още ни вълнува
- 12:31 Борисов открива младежкия форум на ГЕРБ в Пловдив за фалшивите новини и изкуствения интелект
- 12:19 Усик след триумфа: Нямам мотивация, а само дисциплина
- 12:06 38 загинали при преобръщане на туристическо корабче във Виетнам
- 11:54 Румен Христов за работата на КПК: Аршинът трябва да бъде един и същ за всички
- 11:41 Ще трябва ли скоро да се простим с любими плодове и зеленчуци?