България 04.02.2024 11:16 Снимка: ДНЕС+
Според Ваня Григорова вече има консенсус за председател на СОС
“По-скоро смятам, че вече що-годе има пълен консенсус в СОС за това да бъде подкрепен един от представителите на коалиция ПП-ДБ-СС. В този смисъл по-скоро очаквам на 8 февруари да имаме председател“. Това заяви в предаването "Денят започва с Георги Любенов" по БНТ общинската съветничка от "БСП за България" Ваня Григорова.
"И за съжаление това е в противоречие с волята на избирателя, който очевидно не смята, че трябва да се даде цялата власт в ръцете на една политическа сила. Това са хора, които тропат с краче и настояват сега и веднага да окупират всичко. Ако аз трябваше да конструирам структурата в Столична община, няма никакво съмнение, че поста на председател на СОС щеше да даден на някоя от опозиционните, от по-малките сили, за да има баланс", допълни Григорова.
Кандидатът ще бъде избран с гласовете на всички, защото натискът, който оказват Терзиев и ПП-ДБ върху обществото вече дава резултат, коментира тя.
Според Григорова кандидатът на ПП-ДБ-СС ще бъде избран с гласовете на всички, защото натиска, който оказвали Терзиев, ПП и ДБ върху обществото вече давал резултат.
"Всички си дават сметка, че това е извиване на ръце от страна на Терзиев, ПП и ДБ, но в крайна сметка всеки трябва да реши докъде е възможно да направи компромис. Не коря тези, които търсят изход, но наистина трябва ясно да се чуе, че ситуацията, в която сме е в резултат на ината и егоизма на една шайка, която е решила да окупира всичко", допълни общинската съветничка от "БСП за България".
Още по темата
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:45 Полиция разчисти блокадата в центъра на Дъблин след дни на протести срещу високите цени на горивата
- 14:33 Петер Мадяр: Унгарците "ще напишат историята" на изборите, които партията ТИСА ще спечели
- 14:23 Шанс за нов живот: Бъбречни трансплантации на двама мъже са извършени в "Александровска"
- 14:11 Орбан, след като гласува: Тук съм, за да спечеля
- 13:58 Русия е регистрирала 1971 нарушения на примирието от ВСУ
- 13:47 Избирателната активност на парламентарните избори в Унгария към 11 ч. е 37,98%
- 13:36 Доц. Борислав Цеков: ВКС рискува да навлезе в ролята на законодател
- 13:25 Патриарх Даниил: Само Христос може да ни спаси от болестите на века. Бог не ни е забравил