СОС разглежда "Стратегия за дългосрочно управление на битовите отпадъци"

България 22.03.2007 08:05

Столичният общински съвет /СОС/ ще разгледа на заседанието си "Стратегия за дългосрочно управление на битовите отпадъци на Столична община /СО/". Докладът се внася от кмета на София Бойко Борисов.

Документът предвижда изграждането на депо, съоръжения за сепариране на сметта и на завод за боклука на столицата за общо 257 милиона лева. Приемането на стратегията е належащо за започването на предпроектните проучвания за строеж на завод за боклука на София. Очаква се началото на проучванията да е през април.

Част от стратегията е комуникационна политика, насочена към населението и бизнеса, която да популяризира разделното събиране на отпадъците.

СОС ще гласува и предложение на кмета Борисов СО да предостави за ползване на Държавната агенция по туризъм 10 квадратни метра от общински имот в Москва за разполагане на рекламни материали. Имотът се намира на ул. "Большая Дмитровка".

Столичният общински съвет ще разгледа и допълнение към Наредбата за условията и реда за организиране на търгове и конкурси. Според промените, внесени от кмета Бойко Борисов, ако спечелилият търга участник писмено откаже да подпише договора,

или в едноседмичен срок след писмена покана не се яви в СО да получи заповедта с дължимите плащания, или не внесе дължимите суми, столичният кмет може да покани за сключване на договор участника, предложил следващата по размер цена. Кметът на София може също и да прекрати търг./Дарик радио

CHF CHF 1 2.09898
GBP GBP 1 2.23268
RON RON 10 3.8428
TRY TRY 100 3.90089
USD USD 1 1.66994