Соломон Паси: Ще направим всичко да няма визи с Македония

България 14.10.2004 11:17

Ние бихме положили максимални усилия да не се наложи въвеждането на визи между Македония, Сърбия и Черна гора и България след присъединяването ни към ЕС. Това заяви министърът на външните работи Соломон Паси.

Паси съобщи, че през следващата седмица са планирани визити в Скопие, Тирана, Белград, Подгорица и Прищина. Планирахме тази обиколка така, че тя да стане веднага след като България приключи преговорите с ЕС и след като вече е член на НАТО, каза Соломон Паси. Според него България е водеща страна на Балканите по отношение на преговорите с ЕС и има морален ангажимент да сподели опита си със страните, които полагат усилия да се присъединят към ЕС, а също така и към НАТО. Соломон Паси допълни, че ще споделим и нашия опит по отношение на шенгенските ангажименти към ЕС. Тази обиколка е планирана от части по линия на ОССЕ, но и от части по двустранна линия. Информацията е на агенция БГНЕС

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355