Соломон Паси на неформална среща на външните министри от ЕС

България 06.09.2003 12:12

Външният министър Соломон Паси ще вземе участие в неформална среща на министрите на външните работи на държавите членки на ЕС, на присъединяващите се страни и на страните кандидатки, която ще се проведе в Рива дел Гарда, Италия.

Срещата е от т. нар. тип "Гимних". Подобни срещи се провеждат по веднъж в рамките на всяко председателство и представляват свободна дискусия по актуални въпроси. На тях не се взимат обвързващи решения, съобщава Дирекция “информация и връзки с обществеността” на Министерството на външните работи.

В Рива дел Гарда дискусиите се очаква да бъдат фокусирани главно върху три теми: предстоящото откриване на Междуправителствената конференция, обсъждането на проекта за Европейска стратегия за сигурност, представен от върховния представител на ЕС по въпросите на Общата външна политика и политика на сигурност на Европейския съвет в Солун, както и продължаващите кризи в Ирак и в Близкия изток.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355