Соломон Паси: Целта на България е да не въвежда визи за македонските граждани

България 18.10.2004 14:44

Целта на България е да не въвежда визи за македонските граждани и с Европейската комисия е договорено да продължи да се прилага сегашния безвизов режим, заяви българският министър на външните работи Соломон Паси на съвместната пресконференция с македонския външен министър Илинка Митрева.

Паси добави, че се надява в преговорите с Европейския съюз /ЕС/ Македония да успее да договори определени облекчения във връзка с шенгенския режим. Митрева и Паси, който днес е на посещение в Скопие, подписаха Годишен план за сътрудничество за 2005 г. в контекста на европейската и евроатлантическата интеграция. Двамата министри подписаха и спогодба за откриване на граничен пункт между Делчево и Невестино. По-късно днес Соломон Паси ще се срещне и с президента Бранко Цървенковски и с премиера Хари Костов, както и с лидерите на парламентарно представените партии. Информацията е на агенция БГНЕС.

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355